طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
موقوفه حضرت زهرا (س) ضامن نهادینه شدن مراسم عظیم شهادت حضرت زهرا(س)
فیلم مراسم شب قدر دَر حرم حضرت رقیه (س) وَ عکس

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: موقوفه حضرت زهرا (س) ضامن اجرا و نهادینه شدن شعائر و مراسم عظیم شهادت حضرت زهرا(س) است.

نماینده ولی فقیه, موقوفه, حضرت زهرا, موقوفه حضرت زهرا س ضامن نهادینه مراسم عظیم شهادت حضرت زهراس

نماینده ولی فقیه, موقوفه, حضرت زهرا, وقف, مشهد

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سیداحمد علم الهدی امروز در نخستین نشست خبری موقوقه حضرت زهرا (س) با بیان اینکه یکی از برکات وقف، ابدی و نهادینه شدن موقوف علیه است، اظهار داشت: موقوفه حضرت زهرا(س) از آثار فعالیت حجت الاسلام گنابادی نژاد است و حسن ابتکار ایشان این بوده که با ایجاد این موقوفه مسئله اجتماع عظیم فاطمی به صورت یک جریان نهادینه درآمد.

وی با تاکید براینکه این وقف تنها سبب ابدی شدن موقوفه نیست بلکه نهادینه شدن موقوف علیه را هم به همراه دارد، افزود: موقوف علیه موقوفه حضرت زهرا(س)، اجتماع عظیم فاطمی است که سال ها باعزت و اهمیت ادامه دارد و روزبه روز توسعه پیدا می کند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به نهادینه شدن مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) در بسیاری از اماکن موقوفه امام حسین(ع) ، خاطرنشان کرد: در بسیاری از روستاها اگر این موقوفات وجود نداشت، مراسم عزاداری و روضه خوانی ادامه پیدا نمی کرد.

وی ادامه داد: این موقوفه ضامن اجرا و نهادینه شدن شعائر و مراسم عظیم شهادت حضرت زهرا(س) است بنابراین ارزش بسیاری دارد و ارزشش بیش از برکات خود موقوفه است .


انتهای پیام//ف.ف

امام علی(ع) چگونه از حضرت زهرا(س) خواستگاری کردند؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات