طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیانحصار توزیع آهن آلات شکست
توزیع 4 میلیون لیتر سوخت ماشین آلات کشاورزی

رییس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران از شکسته شدن انحصار کمپانی های بزرگ در توزیع و فروش آهن آلات خبر داد و آن را به علت تصمیم اتخاذ شده در زمینه فروش آهن به فروشندگان خرد از بورس کالا دانست.


اقتصاد ایران خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران از شکسته شدن انحصار کمپانی های بزرگ در توزیع و فروش آهن آلات خبر داد و آن را به علت تصمیم اتخاذ شده در زمینه فروش آهن به فروشندگان خرد از بورس کالا دانست.

محمد آزاد با اشاره به اینکه باید قیمت آهن آلات بر اساس قیمت ها در بورس کالا تعیین شود، اظهار کرد: تا پیش از این فروشندگان خرد مجوز خرید آهن از بورس را نداشتند که خوشبختانه این مساله برطرف شد تا انحصار فروش آهن از برخی کمپانی های بزرگ گرفته و علاوه بر این دست برخی دلالان و واسطه گران نیز کوتاه شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که طی چند سال اخیر با آن روبرو بودیم بحث مالیات بر ارزش افزوده بود. متاسفانه سازمان امور مالیاتی مجددا از توزیع کنندگان آهن (فروشندگان خرد) مالیات اخذ می کرد و علت این امر نیز عدم ارائه فاکتور خرید بود به همین منظور تعداد زیادی از واحدهای صنفی تعطیل شدند، چراکه برای آنها ادامه فعالیت مقدور نبود، آنها باید در حالیکه سود ارزش آهن کمتر از یک درصد است باید ۹ درصد از این سود را به مالیات اختصاص می دادند.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران با اشاره به اینکه توسط شرکتهای بزرگ و نیز عوامل و واسطه گرانی که به فروشندگان خرد آهن آلات ارائه می کنند، فاکتور خرید ارائه نمی شود، بیان کرد: به همین علت تقاضا کردیم که به فروشندگان خرد نیز مجوز خرید آهن از بورس کالا داده شود تا بتوانند فاکتور تهیه کنند و بر این اساس تنها یک بار مالیات بر ارزش افزوده بپردازند چرا که پیش از این دو بار مالیات بر ارزش افزوده برای آنها اعمال می شد.

وی با بیان اینکه سازمان بورس با این مساله موافقت کرده و فروشندگان خرد آهن نیز می توانند از بورس کالا آهن خریداری کنند، خاطرنشان کرد: آهن فروشندگانی که دارای پروانه کسب بوده و از اتحادیه آهن و فولاد معرفی نامه کتبی دارند می توانند در کارگزاری های بورس ثبت نام کرده و نسبت به خرید آهن اقدام کنند. در این راستا بخشنامه های لازم به همه کارگزاری ها ارائه شده تا پذیرش های لازم را در دستور کار قرار دهند.

با ســـــاز شکسته آهنگ زندگی نواخــــتن هنـــــر است! / تصویر
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات