طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیسرانه کم مصرف تخم مرغ در ایران
سرانه مصرف تخم مرغ در کشور حدود 190 عدد در سال

کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به مصرف کم تخم مرغ در کشور گفت: هر ایرانی در سال 155 عدد تخم مرغ مصرف می کند.

خبرگزاری ایسنا: کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به مصرف کم تخم مرغ در کشور گفت: هر ایرانی در سال 155 عدد تخم مرغ مصرف می کند.

«مسلم رمضانی» اظهار کرد: تخم مرغ همه اسیدهای آمینه ضروری بدن را در خود جا داده است.

وی ادامه داد: بدن افراد در زمان مصرف تخم مرغ پروتئین بیشتری نسبت به زمانی که حبوبات، گوشت و لبنیات مصرف می شود جذب می کند.

وی اضافه کرد: متأسفانه سرانه مصرف تخم مرغ در ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته کمتر است به  طوری که هر ایرانی در سال 155 عدد تخم مرغ مصرف می کند  این درحالی است که مصرف تخم مرغ در کشورهای توسعه یافته به سالی 180 عدد می رسد.

این کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به بهترین سن شروع مصرف تخم مرغ افزود: والدین توجه داشته باشند که تا قبل از هشت ماهگی نباید به کودکشان تخم مرغ بدهند.

رمضانی تصریح کرد: والدین می توانند در هشت ماهگی زرده و پس از یک سالگی سفیده تخم مرغ را در وعده های غذایی کودکشان بگنجانند.

وی یادآور شد: مصرف تخم مرغ برای بیمارانی که دوره نقاهت خود را می گذرانند هم چنین کسانی که از ضعف بدنی رنج می برند توصیه می شود.

این کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به عادت غلط مردم درنگهداری از تخم مرغ افزود: بسیاری از مردم قبل از گذاشتن تخم مرغ دریخچال آن را می شورند که این عادت غلطی است چون تخم مرغ دارای منافذی است که با شستن بازشده و  ویژگی جذب باکتری را پیدا می کنند.

وی یادآور شد: بهترین روش برای نگهداری تخم مرغ گذاشتن آنها در ظروف دربسته و نگهداری ازآنها در یخچال است.

سرانه پایین مصرف ماهی در ایران فیلم
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات