طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیکاهش 100 دقیقه ای زمان سفر ریلی به مشهد
کاهش زمان سفر به مشهد به زیر 10 ساعت

قائم مقام مدیر عامل کمپانی راه آهن با بیان این که ارتقای سطح نفوذ راه آهن در دو عرصه باری و مسافری جزو اصلی ترین اولویت های ایران به حساب می آید، اعلام کرد: با برقی شدن مسیرهای اصلی می توان انتظار داشت قطار جایگاه خود را نسبت به گذشته ارتقاء دهد.


ناوگان ریلی خبرگزاری ایسنا: قائم مقام مدیر عامل کمپانی راه آهن با بیان این که ارتقای سطح نفوذ راه آهن در دو عرصه باری و مسافری جزو اصلی ترین اولویت های ایران به حساب می آید، اعلام کرد: با برقی شدن مسیرهای اصلی می توان انتظار داشت قطار جایگاه خود را نسبت به گذشته ارتقاء دهد.

احمد خدایی در نشست سیاست گذاری ریلی ایران و اتحادیه اروپا اظهار کرد: با توجه به این که راه آهن سه مزیت کاهش آلودگی، کاهش هزینه ها و بالابردن ایمنی را دارد در طول سال های گذشته ایران این بخش از حمل ونقل را به عنوان اولویت اصلی خود مطرح کرده و در این زمینه برنامه ریزی های گسترده ای را اجرایی کرده است.

به گفته وی، دو خطه سازی خطوط اصلی، برقی سازی و سریع السیر سازی مسیرهای پرتردد و راه اندازی قطارهای حومه ای تنها بخشی از برنامه هایی هستند که در طول این سال ها از سوی ایران اجرایی شده اند.

قائم مقام مدیر عامل کمپانی راه آهن با اشاره به برنامه کلان طراحی شده برای دو خطه سازی مسیرهای اصلی، ادامه داد: ایران طرح دو خطه سازی حدود دو هزار کیلومتر از مسیرهای اصلی خود را در دستور کار قرار داده که با اجرای آنها می توان انتظار داشت حدود ۲۰ درصد از شبکه راه آهن کشور تا دو سال آینده دو خطه سازی شود.

خدایی با اشاره به برنامه ریزی گسترده انجام گرفته برای برقی سازی خطوط در راه آهن ایران، توضیح داد: در طول سال های گذشته یکی از اصلی ترین طرح هایی که از سوی راه آهن کلید خورد برقی سازی راه آهن تهران – مشهد بود. این خط که حدود ۹۵۰ کیلومتر طول دارد در صورت اجرایی شدن می تواند زمان سفر ریلی از تهران تا مشهد را حدود ۱۰۰ دقیقه کاهش دهد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اصلی ترین برنامه ریزی های صورت گرفته برای برقی سازی مربوط به خط آهن شمال می شود که این مسیر نیز حدود ۵۰۰ کیلومتر طول دارد و به این ترتیب کل مسیرهایی که در حال حاضر در دست برقی سازی قرار دارند ۱۴۵۰ کیلومتر است.

قائم مقام مدیر عامل کمپانی راه آهن با بیان این که سیاست اصلی راه آهن در عرصه حمل ونقل بار افزایش سرعت و کاهش هزینه هاست، تاکید کرد: در این زمینه تلاش شده با کاهش و تثبیت تعرفه های باری نظر صاحبان بار جلب شود. در حوزه مسافری نیز با برنامه ریزی هایی که برای افزایش کیفیت خدمات دهی صورت گرفته تلاش می شود نقش راه آهن در این حوزه ارتقاء پیدا کند.

خدایی گسترش نفوذ قطارهای حومه ای را یکی دیگر از اولویت های راه آهن اعلام کرد و گفت: این بخش می تواند تعداد مسافراتن و نفوذ قطار را در حمل ونقل افزایش دهد. در حال حاضر برنامه ریزی برای کشیدن ریل ۷۵۰ کیلومتر از قطارهای حومه ای صورت گرفته و در آینده نزدیک می توان انتظار داشت بخشی از این قطارها کار خود را شروع کرده و دراین حوزه به مسافران خدمت رسانی کند.

زمان سفر تیم ملی ایران به چین
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات