طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیاز عملیات موصل حمایت می کنیم | چاووش اوغلو
حمایت توپخانه ای ائتلاف بین المللی از نیروهای کرد عراقی از در عملیات شرق موصل

وزیر خارجه ترکیه با اعلام حمایت کشورش از عملیات موصل اعلام کرد هدف بعدی شورشیان سوری تحت حمایت ترکیه شهر "الباب" است.

خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه ترکیه با اعلام حمایت کشورش از عملیات موصل اعلام کرد هدف بعدی شورشیان سوری تحت حمایت ترکیه شهر "الباب" است.

چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با همتای اماراتی خود اعلام کرد که جنگنده های ترکیه ای در کنار جنگنده های ائتلاف ضد داعش در عملیات آزادسازی موصل کمپانی خواهند کرد.

وی در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما از شکل گیری درگیری هایی میان اهل تسنن و شیعیان در موصل مانند آنچه در فلوجه رخ داد، نگران هستیم و شبه نظامیان شیعه نباید در عملیات موصل کمپانی داشته باشند. این عملیات تنها باید با حضور ارتش عراق و نیروهای محلی انجام شده و با حمایت پیشمرگ ها و ائتلاف آمریکا انجام شود. پیشمرگ ها الان در منطقه اند و حمایت لازم را انجام می دهند.

اوغلو تاکید کرد: آنکارا به تماس های خود جهت مشارکت در عملیات موصل ادامه می دهد و جنگنده های ترکیه در قابل ائتلاف در این عملیات مشارکت خواهند داشت.

در حالی اوغلو بر مشارکت کشورش در عملیات موصل تاکید دارد که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق درخواست کمک از ترکیه برای نابودی داعش در موصل را تکذیب کرد.

همچنین وزارت پیشمرگ های عراق اعلام کرد که هر نیروی خارجی در این عملیات کمپانی کند هدف جنگنده های ائتلاف تحت امر آمریکا قرار می گیرد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین تاکید کرد: با کنترل مخالفان سوری تحت حمایت ترکیه بر شهر دابق، واقع در نزدیکی مرزهای ترکیه که "پایگاه معنوی" داعش داشت، این نیروها پیشروی های خود را به سمت شهر "الباب" شروع خواهند کرد. الباب و آزادسازی منبج هدف بعدی ما است.

وی ادامه داد: عملیات "سپر فرات" تا زمانی که ما اطمینان بیابیم مرزها از امنیت کامل برخوردار شده اند و امکان وقوع حملات تروریستی علیه شهروندان ترکیه وجود ندارد و مردم سوریه احساس امنیت می کنند. ادامه پیدا خواهد کرد.

ترکیه در ماه اوت عملیات موسوم به "سپر فرات" را در راستای حمایت از شبه نظامیان شورشی سوریه و با ادعای پاکسازی مرزها از تروریست ها شروع کرد.

در همین راستا، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه آزادسازی روستای دابق سوریه را "پیروزی استراتژیک" بر داعش توصیف کرد و گفت: عملیات ترکیه در حمایت از شبه نظامیان مخالف سوری تا برقراری امنیت کامل در مرزها ادامه می یابد.

مخالفان سوری اعلام کردند که صبح روز یکشنبه بعد از درگیری هایی با داعش موفق شدند آنها را مجبور به ترک این پایگاه استراتژیک کنند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: از نظر استراتژیک این مساله اهمیت دارد که نیروهای ارتش آزاد سوریه به پیشروی های خود به سمت شهر الباب پایگاه اصلی داعش ادامه دهند.

کالین افزود: عملیات پاکسازی نقاط اطراف روستای دابق جهت بازگشت غیرنظامیان ادامه دارد.

آماده حمایت از عراق در عملیات موصل هستیم | وزیر دفاع آمریکا
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات