طاها پخش

غذاهای محلی استان سمنان در مشهد معرفی می شوند
غذاهای محلی استان آذربایجان غربی، بَه بَه!

غذاهای محلی استان سمنان در چهارمین رویداد گردشگری سفره ایرانی در مشهد معرفی می شوند.

غذاهای محلی, معرفی می شود, در مشهد, غذاهای محلی استان سمنان مشهد

غذاهای محلی, معرفی می شود, در مشهد, سمنان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مریم سلمانیان سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: استان سمنان با سه غذای اصلی شامل "ته چین گرمسار"، "دیگی سنگسر" و "سبزی پلوی سمنانی" در بخش مسابقه غذای اصلی کمپانی می کند.
وی با اشاره به اینکه این رویداد با رویکرد آئین های مذهبی و سفره های نذری برگزار می شود، افزود: برگزیدگان بخش غذای این رویداد گردشگری به لیست غذاهای رستوران و مراکز پذیرایی کشور افزوده می شوند.
وی با بیان اینکه این رویداد از پنجم تا هفتم آبان ماه در مشهد برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه استان سمنان در بین استان های منطقه چهار قرار دارد، غذاهای استان با غذاهای محلی استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی رقابت می کنند.
سلمانیان افزود: برگزاری مسابقه انتخاب پیش غذا و دسر و دمنوش برتر محلی و برپایی غرفه های ارائه غذاهای سنتی استان و صنایع دستی مرتبط با سفره ایرانی نیز از دیگر بخش های این رویداد است.
وی برندسازی غذاهای ایرانی در صنعت گردشگری جهان، استانداردسازی واحدهای پذیرایی ملی و بومی، جذب گردشگر، حمایت از تنوع فرهنگی و غذایی و معرفی غذاهای سالم به مردم و گردشگران را از اهداف این رویداد عنوان کرد.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: احیای غذاهای سنتی، معرفی غذاهای بومی مهجور مانده یا در حال فراموشی، تنوع بخشی به جاذبه های گردشگری و تبدیل غذاهای بومی و سنتی به یکی از جاذبه های هر منطقه و ترغیب رستوران ها برای قرار دادن غذاهای محلی در منوی خود از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

غذاهای محلی استان خراسان رضوی
facebook google telegram twitter whatsApp