طاها پخش

کمبود در آمدبرای گذران زندگی مهمترین مشکل روستائیان
کمبود درآمد و شغل مشکل اصلی روستائیان

معاون توسعه روستائی و نقاط محروم ریاست جمهوری گفت: کمبود درآمد برای گذران زندگی مهمترین مشکل روستائیان است.

به
مشکل روستائیان, کمبود در آمد, مشهد, کمبود آمدبرای گذران زندگی مهمترین مشکل روستائیان

مشکل روستائیان, کمبود در آمد, مشهد, گذران زندگی, خراسان رضوی
نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید ابوالفضل رضوی درنشست تخصصی اقتصاد مقاومتی در نقاط روستائی که در سالن همایش موسسه آموزش شهرداریهای خراسان رضوی برنقل ازد، افزود: همچنین نبودشغل مناسب برای جوانان ، وجود تبعیض ارائه خدمات بین روستانشیان و شهرنشیان و نبود احترام و قدردانی نسبت به کار و تلاش روستائیان توسط مدیران استانی و کشوری از مشکلات روستائیان است .

وی اظهار داشت: اگر مردم با مشارکت هم کمپانی سهامی خاص یا تعاونی تشکیل دهند و شغل پایدار در روستا تعریف کنند به آنها وام با کارمزد 4 درصد اعطا میشود.

رضوی گفت : دولت 5 برابر آورده روستائیان در نقاط مرزی برای توسعه و ایجاد اشتغال تسهیلات می دهد .

معاون توسعه روستائی و نقاط محروم ریاست جمهوری توسعه روستائی را نیازمند کارهای مختلفی دانست و افزود: باید فکر افزایش درآمد عمومی مردم در نقاط روستائی در کنار تامین دیگر زیر ساختها باشیم به طوری که اگر روستاها توسعه پیدا کند بخش عظیمی از مشکلات روستائیان به علت مهاجرت به نقاط شهری نیز کاسته می شود.

رضوی از ارائه 3 نوع تسهیلات به روستائیان خبر داد و گفت: پرداخت تسهیلات مشارکت جمعی با کارمزد 3 درصد، انفرادی با نرخ 7 تا 12 درصد و تسهیلات خود اشتغالی تا سقف 200مییون ریال با کارمزد 4 درصد برای روستاها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اول و دوم آبان ماه با حضور رئیس جمهور همایش مشارکت روستائی در تهران برگزار خواهد شد و از بسته حمایت اشتغال پایدار روستائی رونمائی خواهد شد.

کمبود نقدینگی، مهمترین مشکل صنعت خودرو کشور
facebook google telegram twitter whatsApp