طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دلیل زیاد و اصلی ابتلا به سرطان در استان اردبیل تغذیه نامناسب است
علت اصلی ابتلای زنان به سندروم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با نقل ازات به دست آمده علت اصلی ابتلا به سرطان در اردبیل تغذیه نامناسب است.

نامناسب, سرطان, تغذیه, علت زیاد اصلی ابتلا سرطان استان اردبیل تغذیه نامناسب

نامناسب, سرطان, تغذیه, اردبیل, ابتلا

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ سید حجت خلیل اللهی افزود: با نقل ازات آماری به دست آمده مشخص شده است که علت زیاد و اصلی افزایش بیماری سرطان در اردبیل استفاده از تغذیه نامناسب است که باید برای رفع این مشکل اساسی راهکارهای اساسی ارائه شود و ما بتوانیم با فرهنگ سازی مناسب این معضل بزرگ را در سطح استان اردبیل کاهش دهیم.

وی گفت: سه علت زیاد و مهم مرگ و میر افراد در کشور افزایش بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های مغزی و سرطان است که باید با راهکارهای اساسی بتوانیم این بیماری ها را کاهش دهیم و ایمنی و امنیت غذایی را در سطح استان اردبیل افزایش دهیم. باید با فرهنگ سازی مناسب استفاده از غذاهای کهنه٬ غذاهای حاوی نیترات، غذا و گوشت های بسته شده با نایلون و فریزر، نگهداریآب در بطری های پلاستیکی، استفاده از سبزی های تولید شده با آب فاضلاب و استفاده از نان کپک زده را حذف کنیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: آمار بیماری سرطان نسبت به میانگین جهانی کمتر است ولی به هر حال این میزان نیز بسیار بالاست و علت اصلی آن استفاده از تغذیه نامناسب است که باید از این بعد با استفاده از راهکارهای اساسی از شیوع این بیماری تا حد امکان پیشگیری به عمل آید.

خلیل اللهی اظهار داشت: مصرف بیش از اندازه از نمک و قند یکی دیگر از دلایلی اصلی است که در حال حاضر سبب مرگ زودرس می شود و حتی نمک به عنوان قاتل شور نامگذاری شده است.

جلبک های سد یامچی علت اصلی بوی نامطبوع آب اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات