طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللتکذیب توافق ژاپن و روسیه بر سر حق مالکیت جزایر مورد مناقشه
توافق مهم آمریکا و روسیه بر سر سوریه

وزارت امور خارجه ژاپن حصول هرگونه توافقی را با روسیه بر سر مالکیت جزایر مورد مناقشه دو کشور تکذیب کرد.

روسیه, مورد مناقشه, ژاپن, تکذیب توافق ژاپن روسیه سر حق مالکیت جزایر مناقشه

روسیه, مورد مناقشه, ژاپن, جزایر, بین الملل, جنگ جهانی, جزایر کوریل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ وزارت امور خارجه ژاپن با انتشار بیانیه ای نقل از ها مبنی بر تلاش این کشور برای مدیریت مشترک جزایر کوریل با روسیه را تکذیب کرد. توکیو خواستار رسیدن به راه حلی قاطعانه در مورد مالکیت این جزایر است که بعد از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم به مناطقی از روسیه تبدیل شد.


"یاسوهیرا کاوامورا،" سخنگوی وزارت خارجه ژاپن، اظهار داشت: ما این نقل از ها را رد و اعلام می کنیم ژاپن و روسیه در حال مذاکره درباره مدیریت مشترک نقاط شمالی هستند.


وی ادامه داد: هیچ تغییری در مواضع اصلی ژاپن ایجاد نشده و ژاپن توافق صلح با روسیه را با حل مساله مالکیت این چهار جزیره شمالی به نتیجه می رساند.


پیش از این روزنامه ژاپنی نیکی به نقل از منابع روسی و ژاپنی نوشته بود توکیو در حال بررسی گزینه مدیریت مشترک بر این جزایر مورد مناقشه است. "شینزو آبه،" نخست وزیر ژاپن، امیدار است "ولادیمیر پوتین،" رئیس جمهور روسیه، را در جریان دیدار ماه دسامبر در توکیو برای چنین توافقی متقاعد کند.


مناقشه میان ژاپن و روسیه بر سر جزایر کوریل از پایان جنگ جهانی دوم شروع شد. مسکو بر توافق صلح سن فرانسیسکو تاکید می کند که براساس آن 56 جزیره که تشکیل دهنده زنجیره کوریل هستند به روسیه واگذار شد. توکیو در این میان اصرار دارد که این چهار جزیره مذکور بخشی از این مجمع الجزایر نیست و باید به کنترل این کشور بازگردد.


مقامات ژاپن این موضوع را کاملا سیاسی می داند؛ حال آنکه روسیه همواره تاکید می کند تغییر شرایط این جزایر غیرممکن است.توافق انگلیس و آرژانتین برای حل مسایل مرتبط با جزایر مورد مناقشه فالکلند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات