طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
موزه دفاع مقدس اصفهان باید حرف اول را در کشور بزند
اختصاص بخشی از باغ موزه دفاع مقدس اصفهان به شهدای جبهه مقاومت

فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: موزه دفاع مقدس اصفهان باید حرف اول را در کشور بزند اما اصفهان در این زمینه دچار کاستی است.

سردار باقر زاده, موزه دفاع مقدس, اصفهان, موزه دفاع مقدس اصفهان حرف کشور بزند

سردار باقر زاده, موزه دفاع مقدس, اصفهان

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سردار سیدمحمد باقرزاده امروز در حاشیه بازدید از روند پروژه باغ موزه دفاع مقدس اصفهان با اشاره به حالت پیگیری برای تکمیل این پروژه اظهارکرد: مسؤولیت ساخت چنین پروژه هایی در همه جهان برعهده شهرداری هاست و جایگاه آن تعریف شده چراکه در راستای ارتقای فرهنگ عمومی شهر و نمایش تاریخچه آن شهر است.

وی افزود: پروژه باغ موزه دفاع مقدس اصفهان که در سال 76 با حضور پدر شهید حسین خرازی کلنگ زنی شده بود متاسفانه به علت عدم تامین اعتبارات لازم هنوز ناتمام است و این موضوع نگران کننده است چراکه طولانی شدن هر پروژه یک خسارت محسوب می شود.

فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بهره برداری کامل از پروژه دفاع مقدس حتما برگ قطوری به کتاب فرهنگ اصفهان اضافه خواهد کرد و جزیی از کارهای ماندگار، عمیق و اثربخش در حوزه انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: این پروژه شامل سه بخش معماری، هنری و فناوری است که بخش فناوری آن از همه مهم تر بوده و با تکنولوژی های دیجیتالی و به روز جهان تجهیز می شود بنابراین این بخش باید به شدت تقویت شود؛ موزه دفاع مقدس اصفهان باید حرف اول را در کشور بزند اما اصفهان در این زمینه دچار کاستی است.

سردار باقرزاده با اشاره به عدم امکان اصلاح فرهنگ جامعه به صورت کامل توسط مسؤولان عنوان داشت: نمی توانیم فرهنگ جامعه را به طور کامل اصلاح کنیم اما می توانیم از جریان هایی که باعث فساد در جامعه هستند پیشگیری کنیم و عوامل اصلاح فرهنگ را تقویت کنیم که ایجاد موزه دفاع مقدس یکی از این اقدامات است چراکه ساخت چنین موزه ای در هر یک از شهرها می تواند بسیار اثربخش باشد.

وی در پایان با بیان اینکه موزه دفاع مقدس در شهرهای کرمان، همدان، یزد، ساری و تهران ساخته شده، تصریح کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان باید قرارگاه عملی احداث پروژه باغ موزه دفاع مقدس باشد و حرف نهایی برای تکمیل آن را بزند که امیدواریم این همکاری صورت گیرد.فراخوان مسابقه کشوری طراحی پوستر شهدای دفاع مقدس در اصفهان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات