طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
امضای تفاهمنامه‏ مبارزه با کشت مواد مخدر با والیان کابل و کاپیسا
بازداشت 2 تولید کننده / مبارزه با کشت مواد مخدر گیاهی در دستور کار قرار دارد

به منظور مبارزه با مواد مخدر و ایجاد هماهنگی جهت تخریب مزارع کوکنار تفاهم نامه‏ای میان وزارت مبارزه با مواد مخدر و والیان کابل و کاپیسا به امضا رسید.

کاپیسا, افغانستان, کابل, امضای تفاهمنامه‏ مبارزه کشت مواد مخدر والیان کابل کاپیسا

کاپیسا, افغانستان, کابل
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، سلامت عظیمی، وزیر مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری که به همین منظور برگزار شده بود، کشت کوکنار را در افغانستان چالش ملی عنوان کرده افزود که مبارزه علیه این پدیده یکی از ارزش ها، تعهدات ملی و بین المللی کشور و از جمله اهداف دولت افغانستان است.

خانم عظیمی افزود که کشت کوکنار تهدیدی جدی فراروی سلامت، امنیت، رفاه و پیشرفت جامعه است و مبارزه علیه این پدیده وجیبه ملی هریک ما است.

براساس گفته های عظیمی؛ تا زمانیکه مبارزه مشترک وهماهنگ برای ازبین بردن کشت کوکنار صورت نگیرد ما شاهد از بین بردن اعتیاد ومواد مخدر در افغانستان نخواهیم بود.

او تصریح کرد که نا امنی تأثیر مستقیم به کشت و تولید مواد مخدر دارد؛ کشت و تولید مواد مخدر مخالفان دولت را تمویل و تأمین می کند.

خانم عظیمی با بیان اینکه مبارزه علیه مواد مخدر به تنهایی وظیفه و مسوولیت چند اداره محدود نبوده بلکه هر شهروند کشور در قبال این پدیده شوم مسوولیت دارند، از تمام مردم افغانستان خواست تا برای محو و نابودی مواد مخدر مبارزه جدی کرده و با دولت افغانستان همکاری کنند.

در همین حال نمایندگان والیان کابل و کاپیسا خاطر نشان کردند که برای مبارزه علیه مواد مخدر متعهد هستند و درین عرصه از هیچگونه تلاش دریغ نخواهند ورزید.

آوا نوشت: کشت کوکنار یکی از چالش های زیاد افغانستان است که در جریان پانزده سال گذشته حکومت افغانستان خواستار همکاری های منطقوی و جهانی برای از بین بردن این پدیده شده است .

نشست پنج جانبه منطقه ای مبارزه با مواد مخدر باحضور ایران در کابل برگزار شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات