طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

اجرای طرح سنجش بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در اردبیل
شروع طرح سنجش سلامت کودکان

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: اوایل آبان ماه طرح سنجش بینایی کودکان ۳ تا ۶ ساله توسط بهزیستی در نقاط متفاوت استان اردبیل اجرا می شود.

اجرای, کودکان, اردبیل, طرح سنجش بینایی کودکان  اردبیل

اجرای, کودکان, اردبیل, طرح, سنجش

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ بهزاد ستاری در همایش گرامیداشت روز جهانی نابینایان در اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویتهای اساسی بهزیستی استان اجرای طرح سنجش بینایی در استان است که با برنامه ریزی های انجام شده اوایل آبان ماه طرح سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 ساله توسط بهزیستی در نقاط متفاوت استان اردبیل اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 61 هزار و 500 کودک تحت پوشش سنجش بینایی در استان اردبیل قرار گرفتند، گفت: امسال پیش بینی می کنیم بالای 86 درصد جمعیت کودکان 3 تا 6 سال در اردبیل تحت پوشش طرح سنجش بینایی قرار گیرند که انتظار می رود با این امر آمار نابینایی و کم بینایی در استان کاهش یابد.

ستاری تصریح کرد: خدمات بهزیستی استان برای نابینایان و کم بینایان نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته و در این زمینه بهزیستی آمادگی دارد تا خدمات مشاوره ای دانشگاهی در اختیار قشر روشندلان قرار دهند تا از فرصت به دست آمده برای پیشرفت خود استفاده کنند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: در حال خاضر یک هزار و 800 روشندل از خدمات متفاوت بهزیستی استان بهره مند می شوند و نیز 650 روشندل مستمری بگیر هستند که با تمام توان در تلاش هستیم خدمات مطلوبی به این قشر ارائه دهیم.

وی از توانمندسازی روشندلان و نابینایان در استان اردبیل خبر داد و افزود: در این زمینه اقدامات بسیاری خوبی انجام شده و انتظار می رود با این اقدامات قشر روشندلان به پیشرفتهای قابل توجهی در عرصه های مختلف دست یابند.

افتتاح 517 طرح عمرانی، فرهنگی و اقتصادی در استان اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp