طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللتشدید تلاشهای اروپا برای مقابله با بحران مهاجرت
اذعان مرکل به بی اعتنایی اروپایی ها به بحران آوارگان

کشورهای اروپایی به دنبال راهکاری برای پیشگیری از بازگشت مهاجران اخراج شده هستند.

اخراج مهاجران غیرقانونی, قدرت گرفتن احزاب ملی گرا در اروپا, بحران پناهجویان, تشدید تلاشهای اروپا مقابله بحران مهاجرت

اخراج مهاجران غیرقانونی, قدرت گرفتن احزاب ملی گرا در اروپا, بحران پناهجویان, مهاجرت به اروپا, افزایش نژادپرستی در اروپا, فرانسوا اولاند, آوارگان سوری, مهاجران غیرقانونی, مهاجرستیزی در اروپا, آنگلا مرکل, مقابله با روند مهاجرت به اروپا, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از واشینگتن پست، همزمان با رکوردشکنی تاریخی ورود مهاجران و پناهجویان به اتحادیه اروپا، سران کشورهای اروپایی به دنبال راهکاری هستند تا جریان مهاجرت به اروپا را متوقف کنند.


تلاش کشورهای اروپایی برای مقابله با بحران مهاجرت در حالی صورت می گیرد که موج مهاجرستیزی در سراسر اروپا رو به افزایش بوده و نظرسنجی ها حاکی از قدرت گرفتن احزاب افراطی و ملی گرا در کشورهای متفاوت اروپایی است.


حتی در آمریکا نیز دونالد ترامپ – نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه – اساس فعالیت های انتخاباتی خود را بر مهاجر ستیزی و مقابله با ورود مسلمانان و لاتین تبارها به این کشور استوار کرده است.


به همین دلیل، سران کشورهای اروپایی بویژه آلمان و فرانسه برای افزایش بخت پیروزی حزب متبوع خود در انتخابات سال آینده در تلاشند تا موج مهاجرت غیرقانونی به کشورشان را تا حد امکان مهار کنند. آنگلا مرکل – صدر اعظم آلمان - که با حمایت از سیاست درهای باز باعث ورود تعداد قابل ملاحظه ای از آوارگان سوری به آلمان شد، می خواهد پیش از انتخابات سال آینده برای رهایی از فشار احزاب مخالف، اقدامات جدی تری برای کنترل روند مهاجرت به کشورش انجام دهد.


به همین ترتیب، فرانسوا اولاند – رئیس جمهور فرانسه – نیز انتخاباتی را پیش روی خود می بیند که حملات تروریستی اخیر در این کشور و تنش های نژادی میان مهاجران و ملی گراهای افراطی بر آن سایه انداخته است.


در چنین شرایطی، احتمال لغو قرارداد ترکیه با اتحادیه اروپا که سال گذشته برای پیشگیری از ورود مهاجران غیرقانونی از مرز این کشور به یونان به امضا رسید نیز کشورهای اروپایی را نگران کرده است.


در حال حاضر، آلمان و فرانسه و کشورهای اروپایی دیگری که به نوعی با بحران مهاجرت دست و پنجه نرم می کنند، در نخستین گام به دنبال راهکارهایی هستند تا از بازگشت مجدد مهاجران اخراج شده پیشگیری شود.


در همین راستا، افغانستان قرار است یک پایانه جدید را در فرودگاه کابل برای تحویل گرفتن مهاجران بازگردانده شده احداث کند و مرکل نیز در سفر اخیر خود به کشورهای آفریقایی وعده کمک مالی به این کشورها در ازای بعد گرفتن مهاجرانشان را مطرح کرد.


کشورهای اروپایی به خوبی می دانند که در صورت مهیا نبودن شرایط در کشورهای مبدأ برای پذیرش مهاجران بازگردانده شده، نه تنها این مهاجران مجدداً کشور خود را به مقصد اروپا ترک خواهند کرد؛ بلکه ممکن است با بی ثبات تر کردن اوضاع سیاسی و اقتصادی در آن کشورها، افراد بیشتری را وادار به مهاجرت به اروپا کنند.


اروپا در شرایطی بحرانی بسر می برد | مرکل
facebook google telegram twitter whatsApp