طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
کاهش برداشت چوب از جنگل های گیلان

کاهش برداشت چوب از جنگل های گیلان

فیلمی مخفیانه از قطع درختان و کارگاه چوب بری در وسط جنگل!

کاهش برداشت 7سالانه 200 هزار متر مکعبی چوب در جنگل های گیلان به 20 هزار متر مکعب رسید.

جنگل های گیلان, برداشت چوب, گیلان, برداشت چوب جنگل گیلان

جنگل های گیلان, برداشت چوب, گیلان, رشت

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگیلان؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به وجود یک میلیون و 17 هزار هکتار جنگل، مرتع و اراضی ساحلی در گیلان اظهار کرد: 564 هزار هکتار جنگل و 224 هزار هکتار مرتع در استان داریم و نقاط دیگر جزو اراضی ساحلی است.

داود زارع با اشاره به برداشت سالانه 200 تا 300 هزار متر مکعب چوب از جنگل های استان در سال های گذشته، خاطرنشان کرد: در سال های اخیر برداشت چوب از جنگل های گیلان به سالانه 20 هزار متر مکعب کاهش پیدا کرده است.

وی بر برداشت چوب تنها از درخت های خشک شده و افتاده در جنگل های گیلان تأکید کرد و یادآور شد: تعداد 11 مجری در راستای اجرای طرح های جنگل داری در استان فعالیت می کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه نقاط کشت و پرورش درختان از کوهستان به جلگه منتقل شده است، اظهار کرد: 70 هزار هکتار زراعت چوب با تغییر روش کشت از کوهستان به جلگه در گیلان انجام شده است.

زارع با اشاره به تامین 50 هزار متر مکعب چوب برای کمپانی شفارود در کمپانی های طرف قرارداد در سال گذشته، بیان کرد: برنامه های خوبی در تنفس جنگل و پیشگیری از برداشت چوب در گیلان داریم.

زارع از ارائه طرح تنفس جنگل به منظور پیشگیری از برداشت درختان در گیلان خبر داد و یادآور شد: در کوهستان های استان هیچ درختی را قطع نمی کنیم و تنها اکتفا به زراعت چوب شده است.


بازداشت مظنونان آتش سوزی در جنگل های گیلانغرب
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات