طاها پخش

تبلیغ درکار
مجازیروابط دو وزارتخانه در بحث همکاری مخابراتی و امنیت سایبری پیشرفت داشته است
توسعه و پیشرفت کشور در گرو ایجاد امنیت پایدار

وزیر ارتباطات کشورمان در دیدار با همتای آذربایجانی خود بر تعامل هر چه بیشتر دو کشور تأکید کرد.

رامین قلی زاده, وزیر ارتباطات آذربایجان, جهرمی وزیر ارتباطات, روابط وزارتخانه بحث همکاری مخابراتی امنیت سایبری پیشرفت داشته

رامین قلی زاده, وزیر ارتباطات آذربایجان, جهرمی وزیر ارتباطات, وزیر ارتباطات ایران
به نقل از خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزیر ارتباطات کشورمان ظهر امروز با رامین قلی زاده، وزیر ارتباطات آذربایجان دیدار کرد. محمدجواد جهرمی در این دیدار با اشاره به رشد روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و ... در سال های اخیر، اظهار داشت "رؤسای جمهور دو کشور دیدارهای زیادی با هم داشته اند و به دنبال روابط حسنه دولت ها، روابط وزارتخانه ها نیز در بحث ماهواره، آی تی، همکاری مخابراتی و تجارت الکترونیک و همچنین امنیت سایبری پیشرفت داشته است".

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از اظهاراتش گفت "در دیدار امروز در همه زمینه ها به ویژه در زمینه های حاکمیتی صحبت شد. مهم این است که دو کشور تصمیم گرفتند از تجربیات یکدیگر بهره ببرند". جهرمی در ادامه گفت "قرار بر این شد که تجربیات کمپانی های دانش بنیان و ماهواره ها و سایر موارد بین دو کشور رد و بدل شود به همین علت وزیر آذربایجان از برخی کمپانی ها مانند پارک فناوری پردیس دیدن خواهد کرد".

وزیر ارتباطات با اعلام خبر برگزاری نمایشگاه "باکو تِل" در آذربایجان ابراز امیدواری کرد که کمپانی های ایرانی حضور فعال داشته باشند. وی افزود "تصمیم بر این شد که سایت مشترکی برای کالاهای ایرانی و آذربایجانی ایجاد شود تا شهروندان دو کشور بتوانند از آن بهره ببرند و پست بانک و مجموعه پیام در کرج برای این کار آماده خواهد شد".

وزیر ارتباطات در پایان سخنانش از سفر وزیر ارتباطات آذربایجان و هیئت همراه به استان البرز و دبدار از مجموعه هواپیمایی پیام خبر داد.

ارتباط تنگاتنگی بین وزارت خانه ها برقرار است

در ادامه این دیدار وزیر ارتباطات آذربایجان نیز سخنان کوتاهی ایراد کرد. وی اظهار داشت "این چهارمین ملاقات ما است و از دعوت شما بسیار سپاسگزارم، ما امروز با گروه کاملی در حضور شما هستیم. نظر ما این است که کارگروهی تا اواخر هفته آینده ایجاد شود".

وی اظهار داشت "کارهای مشترکی در حوزه فضایی و تکنولوژی داریم و قرار است بین روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران در رابطه با پست قراردادی امضا شود".

امنیت استان مرهون همکاری و همیاری مردم با ماموران خدوم نظامی و انتظامی است
facebook google telegram twitter whatsApp