طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللخسارت 1.5 میلیارد دلاری توفان متیو در کارولینای شمالی
خسارت 37میلیارد ریالی توفان به گلوگاه

توفان متیو به بیش از 100 هزار خانه، مغازه و ساختمان دولتی در ایالت کارولینای شمالی خسارت وارد کرده است.

سیل در آمریکا, توفان در هائیتی, توفان متیو, خسارت میلیارد دلاری توفان متیو کارولینای شمالی

سیل در آمریکا, توفان در هائیتی, توفان متیو, اداره اورژانس کارولینای شمالی, کارولینای شمالی, بین الملل, خسارت توفان در آمریکا, خسارت 1.5 میلاردی توفان در آمریکا, تلفات توفان در آمریکا, توفان متیو در کارولینای شمالی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، مقامات اورژانس ایالت کارولینای شمالی آمریکا در برآورد اولیه خود، میزان خسارت توفان متیو در این ایالت را 1.5 میلیارد دلار اعلام کردند.


اداره اورژانس و مدیریت بحران کارولینای شمالی روز گذشته (یکشنبه) در نقل ازی ضمن اعلام رقم تقریبی خسارت وارده به این ایالت گفت تاکنون حدود 33 هزار درخواست کمک نیز از جانب شهروندان نقل از شده است.


به گفته مقامات این اداره، توفان متیو علاوه بر وارد کردن خسارت به بیش از 100 هزار خانه، مغازه و ساختمان دولتی، برق بیش از 800 هزار مشترک را نیز در این ایالت قطع کرده است.


همچنین با دو جسدی که روز گذشته بعد از مهار سیل و پایین رفتن سطح آب در برخی نقاط کارولینای شمالی کشف شد، شمار قربانیان این توفان مرگبار در این ایالت به 26 نفر رسید.


بر اساس نقل از ها، تا این لحظه، توفان متیو در مجموع 30 نفر را در آمریکا قربانی کرده است. این در حالیست که شمار تلفات این توفان در هائیتی هفته گذشته از مرز 1000 نفر عبور کرد.


اداره اورژانس و مدیریت بحران کارولینای شمالی اعلام کرده است تا 24 اکتبر (3 آبان) سیل در کلیه نقاط این ایالت مهار خواهد شد.


خسارت 2.5 میلیارد دلاری عربستان سعودی به بخش حمل و نقل یمن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات