طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریروایتی از قدرت الهی در «چیدمان آرت»
از قدرت اقتصادی تا روایتی جالب از فضای سایبر / ارکان اصلی قدرت سایبری

نمادهای مورد استفاده در چیدمان آرت قدرت الهی را به رخ می کشد.

هنر تجسمی, مجسمه سازی, نگارخانه خیال نو, روایتی قدرت الهی چیدمان آرت

هنر تجسمی, مجسمه سازی, نگارخانه خیال نو, نمایشگاه, چیدمان آرت

میثم رضایی نیا، هنرمند مجسمه ساز در مصاحبه با خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با هدف برگزاری نمایشگاه «چیدمان آرت» گفت: این چیدمان از چندین نماد و نشانه مثل فرش، طاق، دوار و نخ قرمز رنگ تشکیل شده است که تمام این نمادها شرقی و ایرانی-اسلامی هستند و مجموعه ای از سیاره ها و کهکشان ها که از کل به جزء و بالتصویر در حال بوجود آمدن و تغییر و تحول را نشان می دهد. هدف این نمادها به رخ کشیدن قدرت الهی است که سبب پدید آمدن خلقت شده و نمایانگر ارتباط آن با نمادها و سنت های شرقی است. همچنین ایده های متفاوتی را در زمینه های متفاوت هنری مورد بررسی قرار داده ام و قصد دارم هر ایده را با یک طرز بیان هنری اجرا کنم که این از نظر منتقدین یک نوع تجربه گرایی محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: این چیدمان در سه سالن بزرگ اجرا شده است؛ در یک سالن نیروهای کیهانی از سیاه چاله ها که طاقی مانند طاق مساجد است، بیرون جسته و در حال شکل دادن یک سیاره بزرگ هستند و نیروها بعد از تشکیل این سیاره از طرف دیگر آن بیرون جسته و از طاقی کوچکتر به سالن مجاور پناهنده شده و در حال ساختن چند سیاره کوچکترند.

در این سالن یک نیمکره که استعاره از سیاره زمین است و با فرش ایجاد شده در حال تکمیل شدن به کره است و روی آن هفت لایه نایلون به نشانه هفت طبقه آسمان قرار گرفته است. در آخر نیز در بالاترین قسمت، یک فرش به نشانه عرش الهی مستقر و ثابت نگه داشته شده است.

رضایی نیا در ادامه خاطرنشان کرد: نکته قابل تامل این است که این نیروها در طول سه سالن همواره به یکدیگر متصل هستند و نقص و ضعفی در آنها نیست و در حال تبدیل شدن به یکدیگر هستند.

وی در پایان افزود: نمایشگاه چیدمان آرت زمین، زمان، پاشیدن مکان توسط خودم در نگارخانه خیال نو از تاریخ 26 مهرماه 1395 ساعت16 تا 18 افتتاح می شود و علاقه مندان تا 29 مهرماه از ساعت 10 تا 18 می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.

از اقتصاد تا روایتی جالب از فضای سایبر / چهار رکن قدرت سایبری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات