طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیرقابت جالب در لالیگا با حداقل اختلاف امتیاز
رقابت در صدر جدول لالیگا، داغ تر از همیشه!

6 تیم بالایی جدول لالیگا تنها با اختلاف سه امتیاز رتبه های اول تا ششم را به خود اختصاص دادند که طی سال های اخیر چنین رقابتی کم سابقه بوده است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از مارکا، با پایان رسیدن هفته هشتم لالیگا، رقابت در این لیگ همچنان جالب و نزدیک است. سال هاست که لالیگا در هفته های نخست در چنین شرایطی قرار نداشته است. در پایان هفته هشتم، تنها سه امتیاز اختلاف رتبه های اول تا ششم را تعیین کرده است.

اتلتیکومادرید با 18 امتیاز صدر است و رئال مادرید با امتیاز مشابه و به دلیل تفاضل گل کمتر در رتبه دوم قرار دارد. سویا با یک امتیاز اختلاف در جایگاه سوم است. رتبه های چهارم و پنجم نیز به بارسلونا و ویارئال اختصاص دارد که هر دو تیم 16 امتیازی هستند. در جایگاه ششم نیز اتلتیک بیلبائو بعد از پیروزی در داربی باسک، با 15 امتیاز قرار دارد.

آخرین باری که 6 تیم تا هفته هشتم تنها با سه امتیاز اختلاف در کنار هم قرار گرفتند، به فصل 07–2006 بازمی گردد. بارسلونا، سویا، رئال مادرید، رئال ساراگوسا، والنسیا و ختافه به ترتیب در رتبه های اول تا ششم قرار داشتند. آبی اناری ها 19 امتیازی بودند و ختافه با 16 امتیاز در رتبه ششم جای داشت.

رئال مادرید و بارسلونا در فصل های اخیر قدرت در لالیگا در دست داشتند. در بین سال های 2004 تا 2013، جام قهرمانی بین این دو تیم جابه جا شد. 6 جام به آبی اناری ها رسید و سفیدپوشان سه بار در لالیگا قهرمان شدند. فاصله این دو تیم با دیگر تیم ها خیلی عمده بود و هر دو تیم در این مدت توانستند رکورد گلزنی شان در یک فصل را بشکنند. بارسا در فصل 09–2008 ، 105 گل به ثمر رساند و مادرید در فصل 12–2011 برای 121 بار دروازه حریفان شان را باز کرد. همچنین در این فصل رکورد بیشترین امتیاز کسب شده توسط سفیدپوشان با 100 امتیاز شکسته شد. بارسلونا یک فصل پس به این رکورد رسید.

در این شرایط، رئال و بارسلونا دست نیافتنی به نظر می رسیدند تا اینکه دیگو پابلو سیمئونه روی صحنه آمد. سرمربی آرژانتینی با اتلتیکو فاتح لالیگا در سال 2014 شد و بازی به بازی بهتر شد و اکنون رقیبی برای بارسا و مادرید محسوب می شود. تیم های دیگر همچون سویا، ویارئال و اتلتیک بیلبائو تلاش کردند تا این اختلاف را کمتر کنند. اکنون از این تیم ها نیز می توان به عنوان نامزدهای فتح لالیگا نام برد.

مارسی با حداقل اختلاف پیروز شد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات