طاها پخش

تبلیغ درکار
ورزشیدخالتی در انتخاب نفرات تیم ملی ندارم/کمیته های فدراسیون مستقل هستند | نظری
معرفی نفرات راه یافته به اردوی تیم ملی امید در پایتخت

دبیر فدراسیون تنیس روی میز کشورمان گفت: همه در فدراسیون به کار خودشان مشغول هستند و دخالتی هم وجود ندارد. هدف همه ما موفقیت تیم های ملی است.

تنیس روی میز, دبیر, نظری, نظری دخالتی نفرات تیم ملی ندارمکمیته فدراسیون مستقل

تنیس روی میز, دبیر, نظری
محمود نظری دبیر فدراسیون تنیس روی میز کشورمان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص حواشی و مسائل حال حاضر تنیس روی میز کشور گفت.


وی در ابتدا در خصوص تغییرات ایجاد شده در مسابقات دسته برتر عنوان کرد: ما از ابتدای سال 95 مسابقات زیادی را در بخش آقایان و بانوان در رده های سنی متفاوت برگزار کرده ایم. همچنین در تمامی لیگ ها 16 حالت حاضر را به گروههای 4 تایی تقسیم کردیم و جدول حذفی را برای مسابقات تعریف کردیم که اساس سیدبندی در آن مقام های کسب شده در گروههای 4 نفری است که نفرات اول تا شانزدهم هر دسته را با توجه به این نوع جدول بندی و مسابقه افراد برنده و بازنده مشخص می کنیم.


نظری افزود: این سبک و شیوه برای اولین بار است که در دسته برتر بزرگسالان کشور که اهمیت بسیار زیادی دارد برگزار می شود. قرار ما ابتدا بر این بود تا بعد از برگزاری این نوع مسابقات مناطق ضعف و قوت آن را شناسایی کرده و در جهت برطرف کردن آن تلاش کنیم. به طور قطع مناطق ضعف و قوتی وجو دارد ولی ما سعی می کنیم تا آن را برطرف کنیم و عدالت بیشتری را حاکم کنیم. نباید فراموش کرد که افراد فدراسیون ما از جنس همین رشته هستند.


وی در ادامه در مورد مسابقات دسته برتر تصریح کرد: باز هم می گویم که این مسابقات بهترین و بالاترین سطح ممکن را دارد زیرا با تجربه ها در کنار بهترین جوانان به مسابقه می پردازند. مطمئنا تلاقی این دو گروه برای انتخابی تیم ملی بسیار مفید است و کمک زیادی به کادر فنی خواهد کرد تا بهترین گزینه های ممکن را برای تیم ملی انتخاب کند. مسابقات قهرمانی دنیا اوایل خرداد سال آینده در شهر دوسلدورف آلمان برگزار می شود و مسابقات قهرمانی آسیا هم در ابتدای فروردین در چین برگزار خواهد شد. به همین علت تصمیم داریم تا مسابقات انتخابی با کیفیتی را در دی ماه سال جاری برگزار کنیم و بهترین گزینه های ممکن را راهی این مسابقات کنیم.


دبیر فدراسیون تنیس روی میز کشورمان علل برگزار نکردن مسابقات انتخابی برای حضور در اردوهای پیش رو را اینگونه نام برد: ما باید از یک ماه پیش از شروع رقابت ها اقدام به ثبت نام در مسابقات می کردیم تا مسئولان مسابقات دعوتنامه ای برای ما ارسال کنند تا ما از آن طریق اقدام به دریافت ویزا را شروع کنیم. همچنین شورای برون مرزی احتیاج به اسامی بازیکنان دارد.


البته باید بگویم که تنها همین 6 بازیکن راهی مسابقات نمی شوند و ما در نظر داریم تا در صورت امکان دو بازیکن جدید نیز همراه با تیم ملی راهی اتریش و سوئد کنیم. خوشبختانه بازیکنان بسیار خوبی در اختیار داریم و می توانیم در آینده نیز بازیکنان بیشتری را راهی تورهای متفاوت از فنلاند، دانمارک و کشورهای دیگر کنیم. خوشبختانه استعدادهای خوبی در مسابقات دسته برتر شناخته شده که موفقیت این دسته نشان از برنامه ریزی خوب فدراسیون برای جوانان دارد زیرا هر کدام از آنها به پنج اردوی برون مرزی و حدود صد روز اردوی داخلی حضور داشتند. من معتقدم که جوانان باید قوی شوند تا جواز حضور در تیم ملی بزرگسالان را پیدا کنند در غیر اینصورت ما به آنها ظلم کرده ایم.


نظری در ادامه و در مورد علتهای تغییر در تیم ملی بانوان اظهار داشت: به هر حال فدراسیون ها و هر تیمی می تواند بعد از عملکرد موفق یا ناموفق تیمش در مسابقات برای سرنوشت آنها تصمیم بگیرد، این تغییرات خواسته ما بود و باید بگویم فقط برای تیم ملی بزرگسالان بانوان نبود و این مسئله ای است که ما در تمام بخش ها شاهد آن بوده ایم. اگر بخواهیم حکم کسی را تمدید می کنیم و اگر نخواهیم شخصی را جایگزین نفر قبلی می کنیم. باید بگویم که لیمو چی از بهترین مربیان بانوان در کشور بود و من در 8 ماه گذشته که با وی همکاری داشتم تلاش کردم تا تمام دغدغه و گرفتاری ها را برطرف کنم و با کمک تمام مسئولان شرایط ایده آلی را به وجود آورم. متاسفانه لیمو چی زمان کافی نداشت و نمی توانست مانند کیوانی تمام وقتش را در اختیار تیم ملی بگذارد. باید بگویم که کیوانی تنها سرمربی تیم ملی بزرگسالان نیست بلکه سرمربی تیم های ملی بانوان است و بر همه بخش ها نظارت دارد. ما می خواهیم تا وحدت مدیریتی در تیم های ملی بانوان ایجاد کنیم تا با توجه به استعدادهای موجود بهترین نتیجه های ممکن کسب شود. نگاه ما مانند همه فدراسیون های دیگر به آینده است و همه می خواهیم تا شرایط به گونه ای مهیا شود تا در المپیک بعدی به موفقیت برسیم. لیمو چی مدت زیادی بود که در راس هدایت تیم ملی بزرگسالان حضور داشت. وی در 8 ماه گذشته به موفقیت های بزرگی دست یافت که همه آنها نشان از برنامه ریزی خوب ما دارد الآن هم کیوانی را انتخاب کردیم تا تجربه های خودش را در اختیار تیم قرار دهد. متاسفانه برخی به دنبال حاشیه سازی هستند و دنبال این هستند تا از کوچکترین مسائل سوءاستفاده کنند. حتما پس از هر رویدادی فدراسیون ها جایزند تا تصمیمات خود را بگیرند.


دبیر فدراسیون تنیس روی میز در پایان و در پاسخ به این سوال که برخی مسئولان فدراسیون را متهم به دخالت در امور تیم های ملی می کنند گفت: در فدراسیون هر کسی به انجام کار خودش مشغول است و ما دخالت را قبول نداریم ،برخی اوقات مطرح شدن چنین مسائلی موجب تعجب رئیس فدراسیون و مدیر تیم های ملی می شود. نیت برخی خیرخواهانه است و نیت برخی ضربه زدن به فدراسیون است اما ما کارمان را با در نظر داشتن خدا انجام می دهیم.

پیام تبریک فدراسیون فوتبال به تیم ملی نوجوانان
facebook google telegram twitter whatsApp