طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

علمی آموزشیفعالیت 20 کانون دانشجویی فعال در واحد تهران جنوب
فعالیت ۱۸ هزار نفر در کانون دانشجویی هلال احمر استان زنجان

انتخابات شورای هماهنگی کانون های دانشجویی استان تهران به منظور رشد و ارتقای کانون ها انجام شد.

کانون دانشجویی, دانشگاه آزاد واحد پرند, دانشگاه آزاد تهران جنوب, فعالیت کانون دانشجویی فعال واحد تهران جنوب

کانون دانشجویی, دانشگاه آزاد واحد پرند, دانشگاه آزاد تهران جنوب, دانشگاه آزاد اسلامی, شورای هماهنگی کانون های دانشجویی, نهاد دانشجویی استانی

به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ظهر امروز انتخابات شورای هماهنگی کانون های دانشجویی استان تهران در دانشکده ادبیات و زبان های خارجه دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد.


درمان معاوت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب درباره دلیل میزبانی این واحد برای انتخابات گفت: در واحد تهران جنوب بیش از 20 کانون دانشجویی فعال داریم که در زمینه های متفاوت فیلم، عکاسی، تئاتر، شهروند مسئول، هلال احمر، سلامت و غیره مشغول هستند.


وی افزود: معتقدیم اگر کاری بر عهده دانشجو گذاشته شود بی شک با کیفیت بهتر و بیشتری جلو می رود تا مدیران فرهنگی بخواهند آن را اجرا کنند.


حجت الاسلام تقوی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد واحد پرند در ادامه بیان کرد: شورای هماهنگی کانون های دانشجویی به منظور شایسته‎سالاری کارکردهای مختلفی دارد لذا باید با حضور نمایندگان خود بتواند در سطح استان مشارکت لازم را داشته باشد.


وی اعضای این شورا را از دبیران کانون های دانشجویی دانست و افزود: شرط کاندید شدن برای این شورا این است که دانشجو دبیر کانونی باشد که دارای مجوز و ثبت در سامانه باشد.


حجت الاسلام تقوی با اشاره به تعداد اعضای شورای هماهنگی اظهار داشت: بسته به درجه استان، تعداد اعضا مشخص می شود که با توجه به درجه الف بودن ما قرار است که 13 عضو اصلی و 2 نفر عضو علی البدل انتخاب شوند. از طرفی تعداد افراد کاندید نباید کمتر از 19 نفر باشد.


معاون فرهنگی دانشگاه آزاد پرند با اشاره به اهداف تشکیل شورا عنوان کرد: رشد و ارتقای کانونهای دانشجویی همه واحدهای استان، ایجاد تعاملات بیشتر، زمینه سازی ایجاد کانون های متفاوت و پویای و تحرک آنهادر واحدهای دیگر استان،تشکیل نهاد دانشجویی استانی در راستای اهداف فرهنگی دانشگاه، مرجع پیگیری مطالبات کانون ها، کمک به رشد تولیدات و محصولات و ایجاد بازارچه های کانون ها از جمله اهداف تشکیل شورای هماهنگی است.


تقوی گفت: 10 روز پس از برگزاری انتخابات نخستین جلسه شورا تشکیل می شود که رییس و دبیر آن به منظور پیگیری و اجرای مصوبات در آنجا انتخاب خواهند شد.


وی ادامه داد: از بین شوراهای استانی دو نفر نماینده برای شورای مرکزی انتخاب می شوند.


گفتنی است، در انتهای سخنرانی دبیران کانونهای دانشجویی پس از اعلام آمادگی برای کاندید شدن (حدود 30 نفر) اهداف و برنامه های خود را مطرح کردند و سبعد از بین آنها با رای سایرین و با نظارت معاونان فرهنگی 15 نفر عضو شورا انتخاب شدند.


تأسیس کانون فعالیت های جهادی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز
facebook google telegram twitter whatsApp