طاها پخش

جذب 100 درصدی کارآموزان کرمانی در بازارکار
افزایش 20 درصدی جذب نیروی سرشماری در کرمان

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان از جذب بازار کار 100 درصد کارآموزان کرمانی که در مجتمع های فنی و حرفه ای و مراکز آموزش می بینند خبرداد.

کرمان, فنی وحرفه ای, مهارت, جذب درصدی کارآموزان کرمانی بازارکار

کرمان, فنی وحرفه ای, مهارت, رایگان, کارآموزی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ محمد جهانگیری صبح امروز در حاشیه بازدید استاندار کرمان از مجتمع فنی و حرفه ای استان کرمان گفت: آموزش های فنی و حرفه ای کاملا رایگان است و در همه شهرستان های استان به غیر از فاریاب و رودبار جنوب همکاران ما خدمات آموزش مهارتی را ارائه می کنند.

وی تصریح کرد: افراد از پایان مقطع متوسطه تا دکترا از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند و هر سال 20 هزار نفر دوره در استان و در تمام سامانه ها و بخش های متفاوت آموزشی از خدمات آموزش بهره مند می شوند.

وی افزود: حدود 5 و نیم میلیون نفر ساعت در طی یک سال آموزش انجام می شود و حدود 5 هزار نفر در حوزه های آموزش خدماتی در 700 آموزشگاه مستقر در استان کرمان فعالیت می کنند.

جهانگیری با اشاره به اینکه مشاوره و رهگیری شغلی در بدو ورود کارآموز انجام می شود تا کارآموز به سمت شغلی که مدنظر دارد هدایت شود، خاطر نشان کرد: 70 درصد وزن گواهینامه پایان دوره برای یادگیری و مهارت بهتر کارآموز عملی است.

جذب 50 درصدی تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی گالیکش
facebook google telegram twitter whatsApp