طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیهزینه روزانه مصرف سیگار در کشور ۱۰ میلیارد تومان است
سالانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شیمی درمانی در کشور

رئیس کل مبارزه با مصرف دخانیات کشور گفت: در کشور ما هزینه روزانه مصرف سیگار ۱۰ میلیارد تومان است و دولت دو برابر این رقم را خرج بیماری های ناشی از مصرف سیگار می کند.

مصرف سیگار, محمدرضا مسجدی, مصرف دخانیات, هزینه روزانه مصرف سیگار کشور میلیارد تومان

مصرف سیگار, محمدرضا مسجدی, مصرف دخانیات, مواد مخدر
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا مسجدی رئیس کل جمعیت مبارزه با مصرف دخانیات گفت: متأسفانه مسئله ای که در کشور ما در حال رخ دادن است، همه گیری استفاده از قلیان در بین دختران و مادران است و باید گفت این یک برنامه تهاجمی فرهنگی و از پیش طراحی شده است.

وی افزود: کشور ما یکی از پیشگام ترین کشورها در بحث سلامت عمومی است و ما کشوری که رئیس جمهور آن در شورای امنیت قضایی کشورش عضو باشد، بسیار کم داریم و باید به وزارت بهداشت به خاطر عضویت رئیس جمهور در شورای امنیت قضایی تبریک گفت.

مسجدی در برنامه سازمان بهداشت جهانی ادغام سلامت روان را نوعی الگوبرداری از جمهوری اسلامی دانست.

رئیس کل جمعیت مبارزه با مصرف دخانیات بیماری های قلب و عروق، بیماری های مزمن تنفسی، سرطان و دیابت را دلیل دوسوم مرگ ومیرهای دنیا و ایران دانست و گفت: غذای ناسالم، فعالیت فیزیکی نامناسب، مصرف دخانیات و الکل به عنوان 4 دلیل زیاد این مرگ ها شناخته شده است.

وی گفت: نیاز است که مصرف کم نمک و روغن از کودکی در سبک زندگی فرزندان گنجانده شود.

رئیس کل جمعیت مبارزه با مصرف دخانیات گفت: جایی که قلیان مصرف می شود شیوع بیماری سل هم بیش تر است. مبارزه با دخانیات ضمن مبارزه با 4 بیماری مهم، محور اساسی برای مبارزه و کنترل سل است.

مسجدی هزینه روزانه مصرف سیگار در کشور را 10 میلیارد تومان دانست و گفت: متأسفانه مصرف دخانیات در کشور سرسام آور است و در بعضی جاها مشاهده می شود تنها هزینه ورود به مکان های عرضه کننده قلیان 200 هزار تومان است.

وی افزود: از 500 نمونه امتحان شده توتون قلیان مواد مختلفی را بیرون آوردند که حتی بعضی از این توتون ها از پهن هم بدتر بودند. این توتون ها را در مواد متفاوت شیمیایی می خوابانند و آنها را معطر کرده و سبعد عرضه می کنند.

رئیس کل جمعیت مبارزه با مصرف دخانیات دومین سرطان در جهان در زنان را پس از سرطان ریه، سرطان پستان دانست و گفت این موضوع به علت مصرف گسترده دخانیات است.

منبع: فارس

نیاز 11 هزار میلیارد تومانی برای تکمیل طرح های راهسازی کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات