طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تأکید استاندار برای تصادف با شبکه های مواد مخدر
مجازات های سخت برای تصادف با قاچاقچیان مواد مخدر

استاندار خراسان جنوبی به برخورد با شبکه های اصلی موادمخدر و قاچاقچیان زیاد تأکید کرد و گفت:احصا آمار نسبی معتادان در استان،باید به روش های مناسب انجام گیرد.

بیرجند خراسان جنوبی, استاندار, مواد مخدر, تأکید استاندار برخورد شبکه مواد مخدر

بیرجند خراسان جنوبی, استاندار, مواد مخدر

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛استاندار خراسان جنوبی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گفت:مسئولان ذیربط تلاش کنند تا از ورود افراد به ورطه اعتیاد و موادمخدر جلوگیری شود و ضمن کاهش هزینه های بعدی برای جامعه در زمینه های مقابله ای نیز نیاز به اقدامات کمتری باشد.

پرویزی با بیان اینکه با تکیه صرف بر برخوردهای قهری و قضایی نمی توان مشکل اعتیاد و موادمخدر را برطرف کرد افزود: دستگاههای فرهنگی و آموزشی باید به کمک دستگاههای ذیربط بیایند تا بتوان از راه فرهنگ سازی و ارائه آموزشهای عمومی به اهداف مورد نظر در این زمینه دست یافت.

وی با بیان اینکه می توان با حساس کردن خانواده ها و جامعه گامهای خوبی در این زمینه برداشت گفت: در صورتی که این امر به درستی و به دقت صورت گیرد می توان امیدوار بود که تا حد زیادی معضل اعتیاد در سطح جامعه کاهش پیدا کند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برخورد با شبکه های اصلی موادمخدر و قاچاقچیان زیاد باید در دستور کار قرار گیرد افزود: دست یافتن به منابع مالی و ضربه وارد کردن به شبکه های اصلی و سرشاخه های واقعی باندهای مافیای موادمخدر باید به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد تا بتوان به صورت ریشه ای این معضل را از بین برد.

پرویزی با تأکید بر احصا آمار نسبی معتادین در استان به روشهای مناسب گفت: در صورت به دست آوردن این آمار می توان در زمینه برنامه ریزی های بعدی نیز تلاش های هدفمندتری را صورت داد و بر اساس نوع اعتیادی که در نقاط متفاوت وجود دارد روشهای مقابله ای و یا درمانی مشخصی را دنبال کرد.

وی با بیان اینکه مسدود کردن مبادی ورودی موادمخدر باید در دستور کار قرار گیرد افزود: در کنار شناسایی باندهای بزرگ موادمخدر برخورد با افرادی که به هر علت گرفتار این بلای خانمان سوز شده اند نیز باید به عنوان یک موضوع مهم مورد توجه باشد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اموال قاچاقچیان به ویژه در حوزه های خودرویی هر چه سریع تر باید تعیین تکلیف شوند اظهار کرد: مسئولان ذیربط تلاش کنند تا مسیر رسیدگی به پرونده های افراد در موضوع موادمخدر هر چه سریع تر رسیدگی شود و اموال توقیفی و مصادره ای آنان نیز هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند.

پرویزی به وجود برخی مشکلات در ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در صورت تخصیص بخشی از درآمدهایی که از محل ستاد استان به خزانه کشور واریز می شود،می توان بخش زیادی از نیازمندیها و مشکلات موجود در ستاد در بخش سخت افزاری و امکانات مورد نیاز را برطرف کرد.

وی نظارت مستمر بر مراکز ترک اعتیاد در استان را مورد تأکید جدی قرار داد و افزود: مسئولان مربوطه باید با تقویت نظارتها بر عملکرد مراکز ترک اعتیاد از نشر داروهای ترک اعتیاد و سو استفاده برخی افراد فرصت طلب در این زمینه جلوگیری کنند.

دورخیز شبکه دو برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات