طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

افزایش 20 درصدی تولید آب بوشهر با راه اندازی آب شیرین کن
نصب و راه اندازی اولین دستگاه آب شیرین کن باغی در فارس

بهره برداری از آب شیرین کن بوشهر تولید آب در این شهر کم آب را 20 درصد افزایش می دهد.

بخش خصوصی, آب شیرین کن, آب و فاضلاب, درصدی تولید آب بوشهر اندازی آب شیرین کن

بخش خصوصی, آب شیرین کن, آب و فاضلاب, افزایش آب

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، ساخت این آب شیرین کن با توان تولید روزانه 10 هزار متر مکعب آب آشامیدنی، شهریور 93 شروع شد و اکنون 95 درصد پیشرفت دارد.

این طرح با مشارکت 420 میلیارد ریالی بخش خصوصی در حال اجراست و چند روزی است که مرحله نخست آن با توان تولید دو هزار و 500 مترمکعب به طور آزمایشی وارد مدار تولید شده است.

پیش از این قرار بود این مرحله پانزدهم مرداد به تولید برسد.

مدیرعامل کمپانی آب و فاضلاب استان بوشهر می گوید: آب شیرین کن بوشهر در آینده نزدیک به ظرفیت نهایی می رسد و با بهره برداری کامل از آن 20درصد به ظرفیت کنونی آب آشامیدنی این شهر افزوده می شود.

به گفته کیقباد یاکیده، وزارت نیرو به استان بوشهر مجوز داده 90 هزار مترمکعب آب خلیج فارس را شیرین کند و در اختیار مردم قرار دهد.

وی ادامه داد: این ظرفیت تولید آب در بندرهای رستمی، بوشهر، کنگان و سیراف ایجاد می شود که تا کنون آب شیرین کن کنگان به بهره برداری رسیده است.

استاندار بوشهر گفته است که آب شیرین کن این شهر تا سه هفته آینده به طور کامل وارد مدار تولید خواهد شد.

اکنون روزانه 50هزار متر مکعب آب وارد شهر بوشهر می شود اما نیاز کنونی این شهر، 70 هزار متر مکعب آب است، یعنی با راه اندازی آب شیرین کن باز هم بوشهری ها با کمبود 10 هزار مترمکعب آب روبه رو خواهند بود.

قرار است برای بهبود این حالت آب شیرین کن دیگری با ظرفیت 35 هزار مترمکعب در این شهر ایجاد شود که مراحل اولیه مناقصه آن در حال اجراست.

بیش از 90 درصد منابع تامین کننده آب استان بوشهر در استان های فارس وکهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و همین موضوع باعث شده، تامین آب یکی از چالش های استان بوشهر باشد.

وارد مدار شدن فاز نخست آب شیرین کن بوشهرتا نیمه مرداد
facebook google telegram twitter whatsApp