طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

هشدار پلیس فتای مازندران به کاربران شبکه های اجتماعی
هشدار سایبری پلیس فتا به کاربران شبکه های اجتماعی

پلیس فتای مازندران به کاربران شبکه های اجتماعی هشدار داد ،مراقب تصویر های خصوصی خود در فضای مجازی باشند.

پلیس فتا, ساری, شبکه اجتماعی, هشدار پلیس فتای مازندران کاربران شبکه اجتماعی

پلیس فتا, ساری, شبکه اجتماعی, هشدار پلیس فتا

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،برخی از جرایمی که در فضای مجازی و در بستر اینترنت رخ می دهد کلاهبرداری، سرقت اطلاعات، مزاحمت های اینترنتی، فروشگاه های کاذب است.

برخی سودجویان با سوء استفاده از تصویر های شخصی برخی کاربران در شبکه های اجتماعی، به ساخت صفحات جعلی با تصویر این افراد اقدام می کنند.

این جرایم در حالی رخ می دهد که همزمان با رشد و گسترش فضای مجازی در کشور هر روز شاهد گسترش ارتکاب این دست جرایم در کشور و متعاقبا نقض حریم خصوصی افراد هستیم، عواملی که توالی فاسد زیادی را در پی خواهد داشت.

سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتای استان مازندران گفت: امروزه یکی از شایع ترین جرایم، سوء استفاده از تصویر های خصوصی و شخصی افراد است.

وی افزود: در برخی از برنامه های موجود مانند تلگرام و اینستاگرام امکان دسترسی به شماره تلفن افراد وجود نخواهد داشت اما باید گفت، تصویر های کاربران این فضاها در معرض سوء استفاده خواهد بود.

رئیس پلیس فتای مازندران ، گفت : برخی سودجویان با سوء استفاده از تصویر های برخی کاربران شبکه های اجتماعی، به ساخت صفحات جعلی با تصویر این افراد اقدام می کنند و از این راه با انتشار مطالب خلاف قانون اقدام به انجام اعمال خلاف خود می کنند.

سرهنگ حسن محمدنژاد افزود: قربانیان این نوع از جرایم بیشتر زنان هستند، لذا افراد باید از قرار دادن تصویر های خود بر روی پروفایل شخصی و قرار دادن آنها در صفحات اجتماعی همچون فیس بوک، تلگرام و اینستاگرام خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا مازندران، خطاب به شهروندان هشدار داد: چنانچه قربانی این نوع از جرایم و سوء استفاده ها شده اید توصیه می شود:

تصویر های شخصی را به سرعت از صفحات اجتماعی بردارید.

به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کنید و با ثبت شکایت خود برخورد با متجاوزان به حریم خصوصی را خواستار شوید.

پیشگیری از وقوع اتفاق همواره بایستی مورد توجه افراد باشد چه اینکه بسیاری از مسائل و مشکلات حقوقی در اثر عدم رعایت احتیاطات قانونی و لازم رخ می دهد.

افراد با قرار ندادن تصویر ها و فیلم های شخصی خود در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی تا حدود بسیار زیادی می توانند از وقوع بسیاری از این دست جرایم جلوگیری کنند و به نوعی خود حافظ حقوق خود باشند.

انتهای پیام

هشدار پلیس فتا هنگام خرید کالا در شبکه های اجتماعی
facebook google telegram twitter whatsApp