طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللزمان اوج تقاضا برای نفت نزدیک است | بلومبرگ
وضع بازار نفت چه زمانی بهبود خواهد یافت؟

بلومبرگ نوشت آنچه اوپک در تصمیم برای کاهش تولیدات در نظر نگرفته است این است که در بلندمدت، تقاضا برای نفت کاهش خواهد یافت.

اقتصاد, سوخت فسیلی, خودرو الکتریکی, بلومبرگ زمان اوج تقاضا نفت نزدیک

اقتصاد, سوخت فسیلی, خودرو الکتریکی, اوج مصرف نفت, تقاضا برای نفت, صفحه خورشیدی, بهای نفت, شورای انرژی جهانی, بین الملل, انرژی تجدیدپذیر, اوپک, نفت, فریز نفتی, اوج تقاضا برای نفت

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بلومبرگ در مطلبی نوشت، تصمیم اوپک برای محدود کردن سطح تولیدات نفت در چند هفته اخیر ممکن است با روند معمول این صنعت تضاد داشته باشد. بر اساس نقل از ها، تقاضا برای تولیدات جهانی نفت می تواند طی 15 سال آینده کاهش یابد.


براساس نقل از شورای انرژی جهانی، در صورتی که جایگزین های سوخت های فسیلی – مانند انرژی های تجدیدپذیر و خودروهای الکتریکی – با سرعت کنونی توسعه یابند، مصرف مواد پتروشیمی در سال 2030 به اوج خواهد رسید و بعد از آن سقوط خواهد کرد. به همین دلیل، تولیدکنندگان باید درباره میزان تقاضا برای نفت در بلندمدت نیز برنامه ریزی کنند.


با کاهش هزینه های استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، این صنعت در حال تبدیل به یک تجارت سودمند است. برای مثال، هزینه خرید صفحه های خورشیدی برای تولید برق، از سال 2009 بیش از 50 درصد کاهش یافته است. حال، با به صرفه تر شدن استفاده از خودروهای الکتریکی تا اواخر دهه 2020، مصرف سوخت های فسیلی میلیون ها بشکه کاهش خواهد یافت.


هنگامی که اوپک در سال 2008 به منظور افزایش بهای نفت تولیدات خود را کاهش داد، تصمیم این کشورها قابل قبول بود. زیرا در آن زمان عبارت "رسیدن به اوج تقاضا برای نفت" به این معنا تعبیر می شد که ذخایر نفتی دنیا در حال اتمام اند. به همین دلیل، ذخایر 1 هزار میلیارد بشکه ای نفت دنیا افزایش بهای نفت را در آینده تضمین می کرد. اما اکنون این محاسبات تغییر کرده است و گمانه زنی ها درباره کاهش تقاضا برای نفت دنیا افزایش یافته است.


شورای انرژی جهانی در نقل از اخیر پیش بینی کرد در صورتی که استفاده از سوخت های تجدیدپذیر با سرعت افزایش یابد، تقاضا برای نفت در سال 2030 با 103 میلیون بشکه در روز به اوج خود خواهد رسید. این سطح نسبت به پیشبینی ها درباره تقاضا در سال 2060، 23 میلیون بشکه در روز بیشتر است.


شاید این بار عراق باعث شکست مذاکرات نفتی اوپک شود | بلومبرگ
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات