طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
افزایش سرانه کتابخوانی مشهدی ها با پویش «همه با هم بخوانیم»
مرگ نوجوان مشهدی به علت برق گرفتگی

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد گفت: سرانه کتابخوانیِ مردم مشهد در هر فصل با اجرای پویش مطالعاتی «همه با هم بخوانیم» یک دقیقه افزایش پیدا می کند.

کتابخوانی, پویش کتابخوانی, مشهد, سرانه کتابخوانی مشهدی پویش بخوانیم

کتابخوانی, پویش کتابخوانی, مشهد, همه با هم بخوانیم
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی ابراهیمی با اعلام اینکه تا کنون2 دوره از این پویش مطالعاتی اجرا شده و دور سوم در حال اجراست؛ گفت: هشت هزار نفر به این پویش مطالعاتی پیوستند که 2 هزار نفر آن مربوط به دور سوم برگزاری این پویش است.

وی افزود: با توجه به میانگین کمپانی کنندگان و کتاب های عرضه شده و همچنین قشری که در این پویش مطالعاتی کمپانی کرده اند برآورد ما این است که در هر فصل یک دقیقه به سرانه کتابخوانی مشهدی ها افزوده شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد با بیان اینکه طرح پویش مطالعاتی «همه با هم بخوانیم» با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشکیل یک بانک اطلاعاتی از کتاب خوانان مشهدی اجرا شده است؛ گفت: این طرح هر سه ماه یکبار و با کتاب های متفاوت اجرایی می شود. به این ترتیب که در هر دوره یک کتاب معرفی می شود، علاقمندان کتاب را از فروشگاه های معتبر، فرهنگسراها و یا از طریق تحویل درب منزل خریداری کرده و در برنامه های فرهنگی ای که بر پایه مطالعه کتاب طرح ریزی شده است؛ کمپانی می کنند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه یکی از آسیب های جدی در حوزه کتابخوانی، توزیع رایگان است؛ گفت: کتاب ارزشمند است و برای تشویق مردم به کتابخوانی باید این فرهنگ را جا بیندازیم که بخشی از هزینه ی خانوار صرف خرید کتاب شود.

وی ادامه داد: با این رویکرد پویش مطالعاتی «همه باهم بخوانیم» کتاب های مورد نظر خود را با همان قیمتی که در بازار عرضه می شود؛ در اختیار مخاطبان خود می گذارد،در حال حاضر کتاب «دخیل عشق» با قیمت 9000 تومان در کتابفروشی ها در اختیار علاقمندان است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد گفت: کتاب «دخیل عشق» اثر مریم بصیری است که در برگیرنده داستانی است که در جغرافیای مشهد و شهرستان های خراسان روی داده است. این کتاب قصه دختر جوانی است که نذر کرده است با یک جانباز دفاع مقدس ازدواج کند و در این رابطه به حضرت امام رضا علیه السلام متوسل می شود.

ابراهیمی افزود: اگر چه پویش «همه باهم بخوانیم» ویژه خانم های خانه دار برگزار شده و مخاطبان اصلی نیز این قشر هستند اما این هدف گذاری ممانعتی برای حضور سایر افراد ندارد.
وی با اشاره به استقبال از کتاب «دخیل عشق» گفت: با توجه به این استقبال دور سوم طرح تا پایان آذرماه تمدید شد.

وی در خصوص برنامه های فرهنگی جانبی کمپانی در این پویش مطالعاتی گفت: در این دوره افراد می توانند در مسابقه پیامکی، خلاصه نویسی کتاب، شخصیت شناسی، خوانش صوتی کتاب، تصویر یادگاری با کتاب و پاسخ به سوالات حضوری کمپانی کنند و از هدایای این دوره که بن خرید ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی کالای ایرانی است؛ بهره مند شوند.

فیلم صحبت های شنیدنی کمیل قاسمی و علی مشهدی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات