طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
خواص جامعه باید نقش خود را به درستی ایفا کنند تا حوادث تلخ تاریخ تکرار نشوند
رونالدو باز هم دَر فینال یورو اشک ریخت / تصاویر تکرار تلخ تاریخ

مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت با اشاره به بیلبوردهای عاشورایی سطح شهر مشهد، گفت: خواص جامعه باید نقش خود را به درستی ایفا کنند تا حوادث تلخ تاریخ دوباره تکرار نشوند.


تبلیغات, مشهد, بیلبوردهای شهری, فرهنگسرای قران و عترت, عاشورایی به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین جمال زاده، با بیان این که سهم تبلیغات شهری در انتقال احساس عزا و اندوه در ماه محرم سهم قابل توجهی است؛ افزود: از ظرفیت تبلیغات شهری باید در جهت انتقال درس های عاشورا به مردم بهره گرفته شود.

وی بیلبوردهای عاشورایی سطح شهر را ترجمان تصویری و گرافیکی از جمله «کُلُّ یَوْمٍ عَاشُورَا و کُلُّ أَرْضٍ کَرْبَلاء» دانست و گفت: ما در سازمان فرهنگی به این ایده رسیدیم که خواصی که در کربلا حضور و در آن سهم داشتند را به مردم بشناسانیم و همزمان نسبت این خواص را با موضوعات روز جامعه بیان کنیم.

مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت به نقش خواص در آگاهی دادن به مردم اشاره و اظهار کرد: خواص چه در جامعه امام حسین(ع) و چه در جامعه امروزی، سهم به سزایی در آگاهی دادن به مردم و تغییر حرکت های مردمی به سمت جبهه حق دارند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین جمال زاده امر به معروف و نهی از منکر به حاکمان جامعه را یکی از پیام های این بیلبورهای شهری بیان و اظهار کرد: یکی از عبرت های عاشورا این است که خواصِ اهلِ حق نسبت به امر به معروف و نهی از منکر به خصوص امر به معروف و نهی از منکرِ حاکمانِ جامعه غفلت نکنند که یکی از اهداف ما در این بیلبوردها تذکر به این امر است.

وی با بیان این که پیام «تاریخ تکرار می شود» را برای این بیلبورها انتخاب کرده ایم، گفت: مردم باید خواص را به مسیری آورند که امام جامعه تبیین می کند، در جامعه دینی اگر مردم همراه رهبر نباشند هر چند رهبر کارآمد و عالم باشد؛ موفقیت چندانی حاصل نمی شود.

مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) که امام معصوم بودند، به علت این که مردم با وی همراه نبودند، به شهادت رسیدند در حالی که با همراهی مردم با امام خمینی، انقلاب اسلامی به پیروزی دست یافت.

حجت الاسلام جمال زاده در خصوص برداشت برخی از سایت های مجازی که مدعی شده بودند، شهرداری مشهد چهره شمر سریال مختارنامه را با برخی از مسؤولین کشوری در این بیلبوردها شبیه سازی کرده است، گفت: این برداشت کاملا اشتباه بوده و هر کسی که برداشت نادرست و منحرف خود را به مصداق های امروزی نسبت دهد؛ مشکل از خود اوست.

وی افزود: ما قصد تشبیه و توهین به هیچ کدام از شخصیت ها را نداشته و نداریم؛ همه تلاش ما این است تا درس هایی که از نهضت امام حسین(ع) می توان آموخت را به نمایش بگذاریم.

نقش خواص در نجات تاریخ
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات