طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود در یمن، در دانشگاه تبریز
عکس اعتراض نمازگزاران مازندرانی به جنایات آل سعود

دانشجویان دانشگاه تبریز، علیه جنایات آل سعود در یمن ظهر امروز تجمع اعتراض آمیز کردند.

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛دکتر پور محمدی رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم گفت: ما درخواستمان از مجامع بین المللی این است که اگر که بر سردر سازمان ملل عبارت "چو عضوی به درد آورد روزگار..." وجود دارد پس، با این جنایات و خباثت ها قاطعانه برخورد گردد و محکوم گردد.


تجمع اعتراض آمیز, جنایات آل سعود, تبریز, تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود یمن دانشگاه تبریز

تجمع اعتراض آمیز, جنایات آل سعود, تبریز, دانشگاه تبریز, آذربایجان شرقی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان نیز گفت: وقایع این زمان نشان داد که آل سعود، آلی است که خود را به اسلام منتصب می کند ولی دست نشانده ی صهیونیست ها و آمریکایی ها در منطقه است.


دانشگاه تبریز, جنایات آل سعود, آذربایجان شرقی, تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود یمن دانشگاه تبریز


حجت الاسلام خدیوی افزود: مسئله تحولات خاور میانه در دهه اخیر پیرو بیداری اسلامی اتفاق افتاد؛ حاکمان، مستبدان و طاغوتیانی که سال های سال دنیا اسلام را به دست گرفته بودند، در جریان بیداری اسلامی به طرف سقوط رفتند و ملت های مسلمان منطقه بیدار شدند و در کشور های متفاوت کسانی که 40 سال حکومت کرده بودند ساقط شدند. این تحولات اخیر در دنیا اسلام در بعضی جا ها به نفع مردم کشور ها رقم نخورد و در بعضی جاهایی که پیروزی هایی حاصل شده بود با دخال امریکا و استکبار جهانی با ناکامی هایی مواجه شد مانند مصر و بعضی کشور ها اما در یمن جریان بیداری اسلامی به نفع جبهه مقاومت شکل گرفت.

وی گفت:جریان بیداری اسلامی به نفع آموزه های قرانی و به نفع آموزه های نبوی در یمنی که بیشتر آنها شیعه هستند شکل گرفت و این مردم متحد باهم در مقابل استکبار ایستادگی کردند.

دانشجویان دانشگاه تبریز ظهر امروز ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم یمن، علیه جنایات آل سعود تجمعی اعتراض آمیز برپا کردند و با مشت های کوبنده خود این شجره ملعونه را محکوم نمودند؛ همچنین در پایان این تجمع قطعنامه ای در همین خصوص قرائت شد.تجمع اعتراض آمیز, آذربایجان شرقی, دانشگاه تبریز, تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود یمن دانشگاه تبریز


این تجمع با حضور دانشجویان و دانشگاهیان در مقابل مسجد دانشگاه تبریز پس از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار شد.


آذربایجان شرقی, دانشگاه تبریز, تجمع اعتراض آمیز, تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود یمن دانشگاه تبریز
آذربایجان شرقی, تجمع اعتراض آمیز, تبریز, تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود یمن دانشگاه تبریز
آذربایجان شرقی, تجمع اعتراض آمیز, تبریز, تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود یمن دانشگاه تبریزآذربایجان شرقی, دانشگاه تبریز, تجمع اعتراض آمیز, تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود یمن دانشگاه تبریز


شایان ذکر است؛ تجمع اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه تبریز علیه جنایات آل سعود در یمن، به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شده بود.

متن قطعنامه مذکور به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز مردم جهان در زمانی به سر می برند که استکبار جهانی به رهبری ظالمانه آمریکا تمام عزم خود را جزم کرده تا هرگونه آثاری از اسلام ناب محمدی را که بدون شک مانع اصلی سیاست های زورگویانه آنهاست از بین ببرد. برای رسیدن به این هدف شوم مهمترین ابزار دست آنان استفاده از مسلمان نمایان برای به وجود آوردن اختلاف ها و جنگ های به اصطلاح مذهبی است. در این میان عربستان سعودی به عنوان مرکز فتنه گری وهابیت، که جز خون ریزی و جنایت علیه بشریت هنر دیگری ندارد اقدام به برافروختن آتش جنگ در عراق و سوریه توسط گروه های تکفیری و حمله مستقیم به کشور یمن و بمباران قریب به دو سال این کشور کرده است، که به حق مانند یزیدیان از هیچ جنایتی عبا ندارند.

حمله هوایی اخیر عربستان سعودی به یک مجلس ترحیم در یمن که منجر به شهید و زخمی شدن صدها انسان بیگناه شده است ما دانشگاهیان دانشگاه تبریز را بر آن داشت تا با برپایی تجمع، انزجار و نفرت خود را، نسبت به جنایت وحشیانه آل سعود و سردمداران صهیونیست آنان در قالب بندهای ذیل نشان داده و حمایت خود از مردم ستمدیده یمن را اعلام نماییم:

ما دانشگاهیان دانشگاه تبریز، حکام آل سعود را که گمراهانی روسیاهند و بقای خود بر اریکه قدرت ظالمانه را در دفاع از مستکبران جهانی و هم پیمانی با صهیونیسم و آمریکا و تلاش برای برآوردن خواسته آنان می دانند و در این راه از هیچ خیانتی روی گردان نیستند را مسؤول جنایات بی شرمانه ای می دانیم که با چراغ سبز آمریکا در یمن رقم می زنند. حکام عربستان سعودی نشان داده اند که با حمله به خانه ها، بیمارستان ها، اجتماعات مردم و زیرساخت های یمن هدفی جز تضعیف جبهه مقاومت مردمی در یمن ندارند و در این راه حتی حاضرند در ماه های حرام خون بیگناهان بسیاری را بر زمین بریزند.

ما دانشجویان اعلام می داریم که تلاش عربستان سعودی برای نشان دادن مردم یمن به عنوان محاربان بیت الله الحرام طرحی شکست خورده است و حمله نظامی به یمن را بدون هیچ مبنا و منطق بین المللی میدانیم و ادامه حملات به این کشور را محکوم می کنیم.

ما جامعه علمی کشور، حمله اخیر ناوهای آمریکایی به مراکز راداری یمن را که با عنوان دفاع از خود توجیه می کنند، محکوم کرده و این اقدام متجاوزانه ارتش آمریکا را حمایت آشکار از جنایات حکام آل سعود علیه مردم یمن می دانیم.

ما دانشجویان همیشه در صحنه از سازمان ملل به عنوان سازمانی که باید متعلق به همه مردم دنیا و مدافع مظلومان باشد می خواهیم که بر خلاف رویه غلط گذشته خود که همواره مظلومان را در راستای منافع خود یا مستکبران دنیا محکوم کرده، چهره واقعی حکام این شجره خبیثه ملعونه را به مردم دنیا نشان بدهد.

ما دانشگاهیان دانشگاه تبریز، اعلام حمایت خود را از مردم یمن، که به حق نشان داده اند شیعه ی علی (ع) سپر از پشت ندارد و تا آخرین قطره خون مقاومت می کند، ابراز می داریم و مقاومت مردم یمن به رهبری انصارالله که بدون شک این مقاومت و خون هایی که نثار می کنند ضامن آینده سعادتمند این کشور است را می ستاییم.

ما جامعه علمی کشور، در پایان تجمع اعتراض آمیز خود، به سردمداران استکبار جهانی، به ویژه شیطان بزرگ، آمریکا یاد آور می شویم که ما ملت عاشورا و پیرو نهضت امام شهید خود حضرت سیدالشهدا (ع) هستیم و به عنایت خداوند بزرگ ایستادگی در مقابل حکومت های جور را موجب افتخار و عزت خود می دانیم و همیشه حامی مظلومان بوده و هستیم و بار دیگر هرگونه دخالت و جنگ افروزی در دیگر کشورها را به شدت محکوم می کنیم.

أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ [حج/ 39]

به آنها که جنگ بر آنان تحمیل شده اجازه جهاد داده شده است، چرا که مورد ستم قرار گرفته ‏اند و خدا قادر بر نصرت آنها است.»

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

قطعنامه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در محکومیت جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن

مرگ بر آمریکا – مرگ بر اسراییل – مرگ بر آل سعود خائن.


جمعه ، راهپیمایی علیه جنایات آل سعود و خلیفه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات