طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیتنهایی؛ عاقبت ترجیح دادن حرف مردم
عاقبت دردناک حرف زدن پشت موتور فیلم

در بعضی جوامع قضاوت موجود درباره ازدواج مجددسبب شده بعضی از افراد بعد از طلاق یا فوت همسرشان، تنهایی را ترجیح دهند.

خانواده, زوجین جوان, روابط اجتماعی, تنهایی عاقبت ترجیح دادن حرف مردم

خانواده, زوجین جوان, روابط اجتماعی, ازدواج مجدد, والدین و فرزندان

فاطمه تندکار روان شناس در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ازدواج مجدد زوجین اظهار داشت: جدایی زن و مرد از یکدیگر یا مرگ یکی از طرفین مشکلات زیادی را به زوج ها و فرزندانشان تحمیل می کند. حتی بعد از اینکه آن ها زندگی خود را با فرد جدیدی شروع می کنند تا حدودی دشواری شرایط قبل باقی خواهد ماند.


وی با اشاره به موقعیت فرزندان در این خانواده ها، گفت: موقعیت فرزندان هر چقدر هم که حساس باشد، توجیه خوبی برای تنها ماندن پدر و مادرها نیست هر چند در بعضی جوامع قضاوت دیگران درباره ازدواج مجدد گاه آزاردهنده است. شاید به همین علت برخی زن و مردها بعد از طلاق یا فوت همسرشان، تنهایی را ترجیح می دهند.


تندکار در ادامه بیان داشت: فرزندان این خانواده ها با تصور غلطی که دارند، فکر می کنند اگر ناپدری یا نامادری خود را دوست بدارند، به والدین اصلی خود خیانت کرده و گویی به آن ها پشت کرده اند.


این روان شناس با اشاره به راهکاری که والدین قبل از اردواج باید پیش بگیرند، تصریح کرد: بهترین کار این است که زوجین فرزندان را پیش ازعقد با فرد مورد نظر آشنا کنند.


وی در پایان افزود: والدین جدید فرزندان همسر خود را باید مانند فرزند خود دوست داشته باشند و به آنچه آنها می خواهند، توجه نشان دهند. همچنین نباید از پدر یا مادر قبلی فرزندان بدگویی کنند چرا که به هر حال فرزندان، پدر و مادر خود را دوست دارند و نمی توانند بدگویی ها را تحمل کنند.مردم کلمبیا به توافق دولت و گروه فارک رای منفی دادند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات