طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللکاهش بهای نفت در پی افزایش تولید اعضای اوپک
کاهش بهای نفت در پی افزایش تولیدات اوپک

نگرانی بابت تولید و عرضه بیش از حد نفت با نزدیک شدن به نشست ماه آینده اوپک از مهم ترین علل کاهش بهای طلای سیاه است.

نشست اوپک, نفت وست تگزاس اینترمیدیت, نفت برنت, بهای نفت پی تولید اعضای اوپک

نشست اوپک, نفت وست تگزاس اینترمیدیت, نفت برنت, برنت, کاهش تولید, قیمت نفت, عربستان, بهای نفت, بین الملل
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز؛ بهای جهانی نفت در معاملات اواسط روز دوشنبه (26 مهر) بار دیگر کاهش یافت. افزایش نگرانی ها از تولید و عرضه بیش از حد نفت با نزدیک شدن به نشست ماه آینده اوپک از مهم ترین علل کاهش بهای طلای سیاه است.

در حالی که اعضای اوپک در نشست غیر رسمی الجزایر بر کاهش تولید نفت به توافق رسیده بودند، رشد تولید برخی از کشورهای عضو این سازمان همچون عربستان نه تنها بر کاهش بهای این کالا تأثیر گذاشته بلکه گمانه زنی هایی مبنی بر بی نتیجه بودن نشست آتی اوپک را در پی داشته است.

در همین حال، نفت برنت—نفت معیار جهانی—با 57 سنت کاهش 51 دلار و 38 سنت معامله شد. هر بشکه نفت برنت در معاملات اوایل امروز با کاهشی جزئی 51 دلار و 88 سنت داد و ستد شد. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز با کاهش 70 سنتی به 49 دلار و 65 سنت رسید. نفت شاخص آمریکا در معاملات اوایل امروز 50 دلار و 18 سنت فروخته شد.

به باور تحلیلگران، افزایش عرضه نفت در بازار از سوی اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) می تواند بر بی نتیجه بودن نشست آتی این سازمان و اقدامات حمایتی آن برای افزایش بهای نفت دامن بزند.

کاهش بهای نفت در پی اقطعال شکست توافق اوپک
facebook google telegram twitter whatsApp