طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللساکنان کمپ نائورو به خودکشی روی آورده اند | عفو بین الملل
نگرانی سازمان عفو بین الملل از بروز فاجعه انسانی در قندوز

سازمان عفو بین الملل در نقل ازی جدید اعلام کرد ساکنان کمپ نائورو برای فرار از شرایط موجود، به خودکشی روی آورده اند.

بین الملل, کمپ نائورو, نائورو, عفو بین الملل ساکنان کمپ نائورو خودکشی آورده

بین الملل, کمپ نائورو, نائورو, بازداشتگاه, مالکوم ترنبول, اردوگاه پناهجویان, اقدام به خودکشی, خودکشی, خودزنی, گینه نو, تجاوز

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، روز دوشنبه، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد بسیاری از 410 پناهجوی ساکن در جزیره کوچک "مانوس"، به منظور فرار از شرایط نامساعد این اردوگاه، اقدام به خودکشی می کنند.


بر اساس قوانین سختگیرانه استرالیا، پناهجویانی که به صورت غیرقانونی قصد ورود به این کشور را دارند با قایق به جزیره مانوس – متعلق به گینه نو – منتقل می شوند و بعد از آن، برای بازگشت به استرالیا واجد شرایط نخواهند بود.


عفو بین الملل اعلام کرد 58 نفر (معادل 15 درصد جمعیت ساکن در این اردوگاه) اقدام به خودکشی کرده اند و یا قصد آن را داشته اند. سخنگوی وزارت مهاجرت استرالیا درباره این نقل از اظهار نظر نکرد.


بسیاری از 410 مرد، زن و کودک ساکن در این اردوگاه، سال ها در این بازداشتگاه زندگی کرده اند. این افراد امکانات کافی برای زندگی ندارند. آن ها همچنین دسترسی اندکی به مراکز بهداشتی دارند. بر اساس نقل از عفو بین الملل، کودکان که حدود 10 درصد جمعیت این اردوگاه را تشکیل می دهند بیش از دیگر ساکنان آن، از شرایط موجود در این اردوگاه آسیب می بینند.


محکومیت بین المللی علیه سیاست مهاجرپذیری استرالیا هنگامی قوت گرفت که نقل ازی درباره 2000 مورد تجاوز جنسی، حمله فیزیکی و خودزنی در یکی از اردوگاه های نائورو منتشر شد. بر اساس این نقل از، کودکان بیش از نیمی از قربانیان این حوادث را تشکیل داده اند.


"مالکوم ترنبول" – نخست وزیر استرالیا – اعلام کرد دولت این کشور قصد دارد وضع اسکان این مهاجران را بازبینی کند. با این حال، استرالیا نتوانسته کشور ثالثی را متقاعد به پذیرش این پناهجویان کند. به همین دلیل، آینده این افراد در هاله ای از ابهام قرار دارد.


عفو بین الملل خواستار تحریم عربستان شد
facebook google telegram twitter whatsApp