طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شهری برای انسان یا ماشین
طراحی خاص یک اتوبوس شهری / تزئین ماشین پدر به سبک پسر

اصفهان شهری برای انسان ها و یا شهری برای ماشین ها است.


شهر اصفهان, جلسه شورای, اصفهان به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان شهری برای انسان ها و یا شهری برای ماشین ها است نباید اجازه داد به بهانه های متفاوت دخالت انسان در طبیعت صورت گیرد.
فتح الله معین افزود: بیش از یک هزار و 200 دستگاه اتوبوس و 23 هزار تاکسی روزانه در اصفهان تردد می کنند.
وی ادامه داد: 50 درصد از اتوبوس های حمل و نقل عمومی بیش از پنج سال عمر دارند و این حجم از خودرو شهر را به مکانی برای تردد خودروها تبدیل کرده است.
رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: شهر زمانی برای زندگی مناسب و امن است که شرایط برای زیستن انسان فراهم باشد نه تنها برای تردد ماشین، در کشورهای توسعه یافته برای تبدیل شهر ماشینی به شهر انسانی، بخشی از حمل و نقل را به سطح زیرین شهر منتقل می کنند و با ساخت امکانات زیرزمینی، سطح شهر را برای قدم زدن، ورزش، نشستن های دورهمی، تفریح و شادی و دوچرخه سورای فراهم می کنند.
معین تصریح کرد: هزینه انتقال حمل و نقل عمومی به زیر شهر عمده است اما با برنامه ریزی و در درازمدت امکان پذیر می باشد که پیامدهای مثبتی هم به ویژه در افزایش کیفیت زندگی شهری خواهد داشت.

تصویر وقتی ماشین هایِ خشک کن بلای جان میلیون ها انسان می شوند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات