طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
افتتاح اولین مرکز سلامت زندانیان کشور در تبریز
افتتاح اولین مرکز جامع اوتیسم کشور در تبریز

اولین مرکز سلامت زندانیان کشور در تبریز افتتاح شد.

تبریز, سلامت زندانیان, مرکزسلامت, افتتاح مرکز سلامت زندانیان کشور تبریز

تبریز, سلامت زندانیان, مرکزسلامت, افتتاح مرکز, آذربایجان شرقی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مرکز سلامت گلستان در محل زندان با مشارکت اداره زندان ها و علوم پزشکی تبریز راه اندازی شده است.

تبریزی با اشاره به اینکه هدف از راه اندازی این مرکز خدمت رسانی برابر به زندانیان همانند سایرین است، گفت: در این مرکز به ازای هر یک هزار نفر مراقب سلامت، هر دو هزار نفر یک پزشک، به ازای هر دو هزار نفر کارشناس سلامت و به ازای هر 4هزار نفر کارشناس تغذیه اختصاص داده شده است.

تبریزی خاطرنشان کرد: زندانیان به ترتیب طبق فرم های از قبل طراحی شده که به بیماری واگیردار و غیرواگیردار مبتلا باشند شناسایی می شوند.

وی یادآور شد: وزیر بهداشت این طرح را الگوی مناسب و قابل تعمیم به سایر استان ها دانست و دستور دادند پس از چند ماه است در تبریز به صورت کشوری الگوسازی شود.

تبریزی همچنین به مرکز جامع سلامت اشاره کرد و گفت: چنین مرکزی با اهداف افزایش دسترسی مردم به خدمات آزمایشگاهی، بهبود کیفیت آزمایشگاهی، کاهش هزینه ایجاد شده است.

وی افزود: قبلا فقط آزمایشگاه وجود داشت که امروز تبدیل به 24 محل نمونه برداری شده است زیرا این مرکز توسط خودروهای مخصوص به مراکز نمونه گیری و آزمایشگاهی درسطح شهر می روند و تمام نمونه ها را جمع آوری کرده و به این مرکز که مجهزترین مرکز موجود است آزمایشات را با دقت و کیفیت در کمترین زمان انجام داده و به آزمایشگاه ها به صورت آنلاین ارجاع می شود.

وی به رونمایی سند استانی جلوگیری از بیماری های غیرواگیردار اشاره کرد و گفت: این طرح به صورت ملی بوده که استان این سند را به صورت استانی برای کنترل بیماری های غیرواگیردار و جلوگیری آنها انجام می گیرد.
افتتاح مرکز سلامت جامعه فرادنبه با حضور وزیر بهداشت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات