طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرهنگی و هنریاولین نمایشگاه لباس عاشورایی در تالار وحدت افتتاح شد
افتتاح اولین نمایشگاه لباس عاشورایی

اولین نمایشگاه لباس عاشورایی با حضور حمید قبادی، علی مرادخانی و نصرالله پژمان فر در تالار وحدت برگزار شد.

افتتاحیه, نمایشگاه لباس عاشورایی, کارگروه مد ولباس, نمایشگاه لباس عاشورایی تالار وحدت افتتاح

افتتاحیه, نمایشگاه لباس عاشورایی, کارگروه مد ولباس, علی مرادخانی

به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اولین نمایشگاه لباس عاشورایی با حضور حمید قبادی مدیر کارگروه مد و لباس، علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر ارشاد، نصرالله پژمان فر رئیس و اعضای هیأت رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و انجمن طراحان و تولید کنندگان در تالار وحدت برگزار شد.

قبادی در ابتدا گفت: انتقال مفاهیم ارزشمند برای تک تکمون وظیفه است و همانگونه که می توانیم از یک عکس برداشت های گوناگونی داشته باشیم در خصوص لباس هم می توانیم به این مفاهیم برسیم و این تکنیک را در خدمت این مفاهیم قرار دهیم.

وی ادامه داد: تشکر می کنم از طراحانی که به نوعی می خواستند ادای دینی در این مسیر داشته باشند و ما را در این راه همراهی کردند.

نصرالله پژمان فر رئیس و اعضای هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص این نمایشگاه اظهار داشت: در مصنوعات انسان هیچ چیز به اندازه لباس نمیتواند گویای مفاهیم و انتقال معنا باشد و همچنین رنگ آمیزی آن هم بخش دیگری از این ارزش است.

وی گفت: لباس مایه پوشش انسان است و برکات بسیاری دارد. این نمایشگاه به خوبی توانسته فرهنگ عاشورایی را زنده نگه دارد و امیدواریم بتواند معنای عاشورایی را به بهترین نحو ارائه دهد. این حرکت بسیار خوب و قابل دفاع حتما می تواند مسایل و فرهنگ عاشورایی را عمیق تر به عکس بکشد و آن را زنده نگه دارد.

علی مرادخانی معاون هنری در ادامه تصریح کرد: تشکر می کنم از دوستانی که زحمت کار های مختلف را به خودشان می دهند و همچنین از پژمان فر که همیشه یاور خوبی در عرصه های متفاوت بوده و هستند، سپاسگذارم. این اتفاق علاوه بر دولت اصناف هم حضور دارند که این خود جای خوشحالی دارد که همه دست به دست هم دادند تا فرهنگ عاشورایی را زنده نگه دارند و این لباس است که فرهنگ و آیین هر شهر و کشور را به مخاطب منتقل می کند و این مسیر تازه ای که این نمایشگاه در پیش گرفته به شدت ارزشمند است. در حوزه لباس آنچه را که باید فعالیت نکردیم و باید جشنواره های متفاوت را هم بتوانیم پوشش و به دنیا منتقل کنیم.

وی ادامه داد: یک شهروند ایتالیایی لباس هایی با نقش و نگار هایی از ادبیات کشورمان خریداری کرده بود تا برای کشور خودش ببرد که اینها می تواند برای فعالان این عرصه موفقیت و البته دلگرمی برای ترویج این هنر باشد. اگر بتوانیم خوب کار کنیم به طور حتم می توانیم در بخش تولید آن موفق باشیم و نظر مردم را به پوشش این گونه لباس ها جلب کنیم و آن را نمادینه کنیم.

در پایان هم از لباس های عاشورایی رونمایی شد.

افتتاح نمایشگاه عاشوراییان
facebook google telegram twitter whatsApp