طاها پخش

بین المللکی یف مسئول ترور «موتورولا» است | شبه نظامیان مخالف دولت اوکراین
توافق واشینگتن و کی یف در زمینه بهبود توانمندی نیروهای اوکراینی

شبه نظامیان مخالف دولت اوکراین مدعی شده اند یک گروه وابسته به دولت اوکراین آرسن پاولوف ملقب به «موتورولا» را ترور کرده است.

موتورولا, آسانسور, ترور موتورولا, شبه نظامیان مخالف دولت اوکراین کی یف مسئول ترور موتورولا

موتورولا, آسانسور, ترور موتورولا, انفجار بمب, شبه نظامیان مخالف دولت اوکراین, گروه نئونازی, آرسن پاولوف
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری بی بی سی؛ شبه نظامیان مخالف دولت اوکراین با استناد به ویدئویی مدعی شده اند یک گروه نئونازی وابسته به دولت اوکراین «آرسن پاولوف» ملقب به «موتورولا» را ترور کرده اند. آن ها با متهم کردن «پترو پوروشنکو،» رئیس جمهور اوکراین، ترور را اعلان جنگ از سوی دولت قلمداد کردند.

این ویدئو را «الکساندر کاتس،» خبرنگار روسیه در حساب توییتر خود نشر داده است و 4 مرد نقاب دار با اسلحه را نشان می دهد که به محل اقامت «موتورولا» حمله می کنند.

شبه نظامیان مخالف دولت اوکراین در حالی این ادعا را مطرح کرده اند که اطلاعات اندکی درباره افرادی که در ترور «موتورولا» کمپانی داشته اند، وجود دارد. رهبر این گروه نئونازی با رد اتهامات مسئولیت این حمله را نپذیرفته است.

آرسن پاولوف با نام مستعار «موتورولا» عصر روز یکشنبه بر اثر انفجار بمب در آسانسور خانه خود کشته شد. موتورولا در دو سال اخیر در جنگ های شبه نظامیان با ارتش اوکراین از جمله نبردهایی برای کنترل بر فرودگاه شهر دونتسک و محاصره و شکست نیروهای اوکراینی در منطقه دبالتسوا و ایلووایسک کمپانی داشت. دولت اوکراین چندی پیش او را به جنایات جنگی متهم کرده بود.

مناقشه مسلحانه در شرق اوکراین از مارس 2014 (اسفند 1392) شروع شد و تا برقراری آتش بس در فوریه سال جاری (بهمن 94) ادامه داشت.

شبه نظامیان اوکراین دخالت در سقوط هواپیمای مالزیایی را رد کردند
facebook google telegram twitter whatsApp