طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیدلایل حواس پرتی برخی دانش آموزان
برخی مدارس به راحتی مُهر ترک تحصیل بر پرونده دانش آموزان می زنند!

یک روانشناس حواس پرتی دانش آموزان را دارای سه منشأ درونی و ذهنی، بی دقتی و بیرونی دانست.

مشغله ذهنی دانش آموزان, کمبود محبت و نشاط در خانواده, فشارهای روانی, دلایل حواس پرتی برخی دانش آموزان

مشغله ذهنی دانش آموزان, کمبود محبت و نشاط در خانواده, فشارهای روانی, دلایل حواس پرتی
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همایون قسمتی در گفت و گویی در رابطه با دلایل حواس پرتی دانش آموزان در کلاس، اظهار کرد: حواس پرتی دانش آموزان دارای سه منشأ درونی و ذهنی، بی دقتی و حواس پرتی بیرونی و حوادث و اتفاقات است.


وی افزود: مشغله ی ذهنی دانش آموز، اضطراب و نگرانی، گرسنگی و تشنگی، ترس و خشم و شدی، بی علاقگی به موضوع درسی و فشارهای روانی و ناراحتی های جسمی و روحی مادر در قبل، هنگام و پس از زایمان از جمله دلایل حواس پرتی ذهنی و درونی دانش آموزان است.


این روانشناس عنوان کرد: سردی و گرمی هوای کلاس، نور شدید و نور ضعیف، صداهای ناهنجار و گیج کننده و روشن بودن رسانه های تصویری و صوتی از جمله دلایل بیرونی و محیطی خواس پرتی است.


وی با بیان اینکه گاهی دانش آموز احساس می کند به یادیگری یک موضوع خاض نیاز ندارد، این نگرش را موجب عدم تمرکز وی و حواس پرتی دانست.


قسمتی کمبود محبت و نشاط در خانواده، توقعات بیش از ظرفیت کودک و مقایسه کودک و نوجوان با سایر همسالان را از جمله دلایلی دانست که فضای روانی فرد را دچار اختلال می کند و فرد توان تمرکز بر موضوع را از دست می دهد.


وی از والدین و معلمان خواست تا با تامین فضای فیزیکی و روحی مناسب برای دانش آموزان مانع از حواس پرتی آنان شده و زمینه رشد و تقویت آنها را فراهم کنند.


منبع: ایسناجزییات دلیل مسمومیت دانش آموزان استثنایی اردوی همدان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات