طاها پخش

اقتصادی1000میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان پرداخت شد
پرداخت 80 میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان

مدیر عامل کمپانی بازرگانی دولتی ایران از واریز 1000میلیارد تومان دیگر از پول گندم های خریداری شده به حساب کشاورزان در سراسرکشور طی روز جاری خبرداد.

مطالبات کشاورزان, مطالبات گندمکاران, خرید گندم, میلیارد تومان مطالبات کشاورزان پرداخت

مطالبات کشاورزان, مطالبات گندمکاران, خرید گندم, بازرگانی دولتی, خرید تضمینی, پرداخت مطالبات

به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی کمپانی بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری گفت: امروز 1000میلیارد تومان دیگر از مطالبات کشاورزان از طریق بانک کشاورزی پرداخت شد و با این پرداختی، تاکنون 11هزار و 500 میلیارد تومان از پول خرید تضمینی گندم تسویه شده است.


معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال بیشتر از 11 میلیون و 500 هزار تن گندم از کشاورزان داخلی به قیمت تضمینی خریداری شده است، افزود: بهای کل گندم های خریداری شده حدود 14 هزار و 700 میلیارد تومان است که تا امروز نزدیک به 80 درصد آن پرداخت شده است.


قنبری با اشاره به عزم دولت برای مفاصا حساب بهای گندم ها با کشاورزان تاکیدکرد: دولت درصدد است تا از هرطریقی مطالبات گندمکاران را هرچه سریعتر پرداخت کند، به گونه ای که این 1000میلیارد تومان اخیر را از طریق فروش اوراق مرابحه در فرابورس تامین و واریز کرده است.


مدیر عامل کمپانی بازرگانی دولتی ایران خاطرنشان کرد : با توجه به روند افزایش معقول و تثبیت شده میزان تولید گندم در طول 3سال گذشته از عمر دولت تدبیر و امید، که هرساله حدود 2میلیون تن رشد تولید داشته ایم و از 4.8میلیون تن در سال 1392 به 11.5 میلیون تن در سال جاری رسیده است، به نظر می رسد در صورت تداوم حمایت ها و سیاستهای فعلی، خودکفایی پایدار در تولید گندم محقق شده است.


معاون وزیر جهادکشاورزی خاطر نشان کرد: باتوجه به مصوبه دولت، مابقی 3200میلیارد تومان بدهی بابت خرید گندم نیز از طریق فروش اوراق مرابحه تامین و به حساب گندمکاران واریز خواهد شد و ما با جدیت و به صورت شبانه روزی پیگیر این مهم هستیم تا کشاورزان هرچه زودتر به حاصل دسترنج خود برسند.


پرداخت ۴۶۴ میلیون تومان مطالبات کشاورزان
facebook google telegram twitter whatsApp