طاها پخش

پرورش ماهی و میگو در فارس
تامین تسهیلات بانکی واحدهای پرورش میگو وَ ماهی دَر قفس

15 تن ماهی و 4 تن میگو در مزرعه پرورش آبزیان در روستای سمش آباد بخش جویم لارستان تولید شد.

پرورش, ماهی و میگو, جویم لارستان, پرورش ماهی میگو فارس

پرورش, ماهی و میگو, جویم لارستان, تولید, فارس
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مدیر جهاد کشاورزی لارستان گفت: پرورش ماهی و میگو در استخر های مصنوعی با سرمایه گذاری 2 میلیارد ریالی بخش خصوص انجام شده است.
فرزاد قاسمی با بیان اینکه کار پرورش آبزیان به خصوص میگو در 12 استخر مصنوعی و در آب شور برای اولین بار است که در استان فارس و در روستای شمس آباد بخش جویم لارستان انجام می شود گفت: آقای طالب پور با احداث این استخرها تعداد 50 تا 70 هزار بچه ماهی از نوع کپور و آمور و 40 هزار بچه میگو از نوع میگوی سفید غربی قطعه ریزی و پرورش داده که در مدت 90 روز آماده صید و فروش در بازار است.
قاسمی از قابلیت های پرورش آبزیان در لارستان را رشد سریع و سازگاری با اقلیم منطقه لارستان عنوان کرد و افزود: ماهی و میگو پرورش داده شده در آب شور علاوه بر سازگاری با اقلیم لارستان باعث رشد سریع آن ها می شود و این باعث افزایش درآمد و صرفه اقتصادی بالا می شود.
مدیر جهاد کشاورزی لارستان با بیان اینکه آب حاصل از پرورش ماهی و میگو با توجه به مواد آلی موجود در آن به مصارف کشاورزی می رسد بیان کرد: این آب برای ثمر دهی محصولات کشاورزی بسیار مفید است و در مصرف آب کشاورزی تا حد قابل ملاحظه ای صرفه جویی صورت می گیرد.
وی صرفه اقتصادی بالا و اشتغال زایی را از مولفه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و تصریح کرد: با راه اندازی استخرهای پرورش آبزیان در منطقه برای 40 نفر اشتغال زایی صورت گرفته است که با گسترش آن در تمام مناطق شهرستان می توان شعار سال را بیش از پیش نهادینه کرد.

پرورش ماهی دَر استانی خشک وَ کویری
facebook google telegram twitter whatsApp
exol_saide

exol_saide میگه:
عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالیه