طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللتظاهرات ضد آمریکایی در یمن
برگزاری تظاهرات ضد آمریکایی در پایتخت فیلیپین

مردم استان الحدیده در غرب یمن با برپایی تظاهراتی گسترده، اعتراض خود نسبت به دخالت های آشکار آمریکا در خاک کشورشان را ابراز داشته و هدف قرار دادن سواحل این استان از سوی واشینگتن را به شدت محکوم کردند.

تظاهرات یمن, تظاهرات ضد آمریکایی, تجاوز آمریکا, تظاهرات ضد آمریکایی یمن

تظاهرات یمن, تظاهرات ضد آمریکایی, تجاوز آمریکا, بین الملل, سواحل یمن, دخالت آمریکا در یمن

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، مردم با کمپانی در این راهپیمایی همچنین به خاک و خون کشیده شدن یمنی ها در مراسم ختم شنبه هفته گذشته در یمن را که منجر به کشته شدن بیش از صد غیرنظامی شد، محکوم کردند.


در این راهپیمایی مردم با همراهی فرماندهی شورای محلی استان، اعضای دفاتر اجرایی و بخش های تربیتی با حمل پلاکاردهایی تجاوز خارجی و نیز جنایت ها و نقض حاکمیت ارضی یمن را محکوم کردند.


معترضان در بیانیه ای ضمن دعوت از شهروندان یمنی برای فراخوان عمومی، از آنها خواستند تا برای رویارویی با دشمن و طرح هایش که سرزمین و مردم یمن را هدف قرار داده است و برای اعزام به جبهه های جنگ بسیج شوند.


شهروندان حدیده یمن پایداری قهرمانانه دلیر مردان ارتش و کمیته های مردمی در رویارویی با تجاوز خارجی را ستودند و بر ضرورت خنثی سازی جنایت های بیگانگان در حق ملت یمن تاکید کردند.


در این بیانیه از همه یمنی ها خواسته شده است تا برای رویارویی کامل در برابر دشمن، آمادگی و وحدت خود را حفظ کنند.


همچنین در این بیانیه ضمن محکوم کردن کشتار مردم یمن در مراسم ختم روز شنبه در تالار بزرگ جنوب صنعا، تاکید می کند که این جنایت، بیانگر نادیده گرفتن این حادثه مرگبار از سوی جامعه جهانی، سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشری است.


معترضان یمن همچنین تصریح کردند که برای ناکام گذاشتن طرح دشمنان برای ضربه زدن به اقتصاد یمن، باید از بانک مرکزی دفاع کرد.


ارتش آمریکا روز پنجشنبه گذشته با شلیک موشک های کروز به سمت یمن اعلام کرد که به تلافی حملات موشکی قبلی، سه سایت رادار ساحلی در نقاط تحت کنترل انصارالله یمن را هدف قرار داده است.


پنتاگون هفته گذشته با طرح این ادعا که نیروهای انصارالله یمن به یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ حمله کرده است، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مواضع انصارالله یمن با مجوز رئیس جمهور آمریکا و با موشک های کروز 'تام هاک' هدف قرار گرفت.


این در حالیست که یک مقام نظامی یمنی پیشتر اعلام کرده بود که هیچ گونه ارتباطی بین نیروی دریایی یمن با حمله به رزمناو آمریکایی در سواحل الحدیده در دریای سرخ وجود ندارد.شروع تظاهرات یمنی ها در صنعا علیه ائتلاف متجاوزان به یمن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات