طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
برگزاری کلاس های آموزشی زایمان ایمن در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
انجام 900 زایمان بدون درد توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز

در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و ترویج زایمان طبیعی، کلاس های آموزشی زایمان ایمن، با هدف توانمند سازی مربیان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

زایمان ایمن, دانشگاه علوم پزشکی, کلاس های آموزشی, برگزاری کلاس آموزشی زایمان ایمن دانشگاه علوم پزشکی شیراز

زایمان ایمن, دانشگاه علوم پزشکی, کلاس های آموزشی, شیراز, برگزاری
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مدیر سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پیرو سیاست های جدید جمعیت و در راستای توانمندسازی مادران باردار و ترویج زایمان ایمن، برنامه کلاس های آمادگی برای زایمان از دی سال 93، در حوزه بهداشت گسترش پیدا کرد و تربیت مربیان دانش آموخته مامایی، در خصوص برگزاری کلاس های آمادگی برای زایمان، در دستور کار قرار گرفت.
دکتر فریبا مرادی افزود: چهارمین دوره تربیت مربی تحت عنوان "کارگاه شش روزه کلاس های آمادگی برای زایمان" از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه، با حضور 33 کارشناس مامایی در سطح استان فارس، برگزار شد.
وی ادامه داد: تاکنون 145 مربی در خصوص برگزاری کلاس های آمادگی برای زایمان در سراسر استان فارس، آموزش دیده و گواهی 60 ساعته دریافت کرده اند.
مرادی اضافه کرد: این کارگاه با همکاری اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری مامایی و مدیریت سلامت خانواده و جمعیت (برنامه مادران)، با هدف توانمندسازی مربیان در آموزش مباحث تئوری و عملی و آموزش مهارت های اصلاح وضعیت، تمرین های کششی، تن آرامی، ماساژ و الگو های تنفسی حین و بعد از زایمان به مادران باردار، برگزار شد.
مدیر سلامت خانواده و جمعیت دانشگاه تصریح کرد: با توجه به اهمیت این برنامه در ترویج زایمان طبیعی، این دوره ها هرساله برای کارشناسان مامایی شاغل در حوزه بهداشت، برگزار می شود و همچنین تربیت مربی در راستای توانمندسازی مادران باردار در انتخاب زایمان ایمن، از هدف های اصلی برگزاری این دوره ها است.

روز طلایی دانشجویان ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات