طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللموگرینی از آتش بس پیشنهادی روسیه در حلب استقبال کرد

موگرینی از آتش بس پیشنهادی روسیه در حلب استقبال کرد

استقبال موگرینی از توافق آتش بس در سوریه

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن استقبال از آتش بس 8 ساعته پیشنهادی روسیه برای حلب، تاکید کرد نیروهای امدادی برای ورود به این شهر، به آتش بس 12 ساعته نیاز دارند.

استقبال, نیروهای امدادی, بین الملل, موگرینی آتش بس پیشنهادی روسیه حلب استقبال

استقبال, نیروهای امدادی, بین الملل, فدریکا موگرینی, روسیه, آتش بس در حلب, مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از النشره، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از آتش بس پیشنهادی روسیه برای شهر حلب سوریه استقبال کرد.

بنابر اعلام منابع نظامی روسیه، از 8 صبح روز پنج شنبه آینده، 29 مهر ماه، 2 گذرگاه امن برای خروج عناصر مسلح سوری از شرق حلب به مدت 8 ساعت و تا ساعت 16 همان روز به وقت محلی، باز خواهد شد.

موگرینی ضمن استقبال از این موضوع اعلام کرد نیروهای امدادی سازمان ملل برای ورود به شهر حلب به آتش بس 12 ساعته نیاز دارند.

این مقام ارشد اروپایی پیشتر گفته بود که اتحادیه اروپا فردا مذاکراتش درباره آینده سوریه را با ایران، ترکیه و عربستان سعودی؛ بازیگران کلیدی منطقه را شروع خواهد کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا الآن درباره طرحش برای مصاحبه با بازیگران کلیدی منطقه درباره آینده سوریه، توضیحات بیشتری داده است.

خانم موگرینی با تاکید بر اینکه طرح او درباره مذاکرات در خصوص آینده سوریه، شامل نمایندگان دولت بشار اسد نمی شود، افزود: ما تماس هایی با اسد یا رژیم او نداریم و من هم چنین تماس هایی ندارم.

ارائه قبل نویس قطعنامه از سوی روسیه درباره آتش بس در حلب به شورای امنیت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات