طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

علمی آموزشیتبلت را از فرزندتان جدا کنید؛ انزوا و افسردگی در کمین آنان است
در پاییز روزانه یک لیوان ماست بخورید / افسردگی پاییز در کمین است

یک متخصص اطفال گفت: استفاده از تلفن همراه و تبلت ها موجب گوشه گیری و منزوی شدن کودکان می شود.

اختلالات روانی فرزندان, مضرات استفاده از تبلت, انزوا و گوشه نشینی, تبلت فرزندتان جدا انزوا افسردگی کمین آنان

اختلالات روانی فرزندان, مضرات استفاده از تبلت, انزوا و گوشه نشینی, تبلت برای فرزندان, معایب تبلت برای کودکان

حمید ابریشمی متخصص اطفال در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره استفاده کودکان از تبلت و تلفن همراه اظهار داشت: کودکان تنها برای بازی های رایانه ای به سراغ تلفن های همراه و تبلت ها می روند، به همین علت توجه خانواده ها به این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


وی ادامه داد: استفاده از این دستگاه ها اگر با نظارت خانواده و روزانه نهایتا یک ساعت بوده و بازی های رایانه ای متناسب با گروه سنی کودک در اختیارش قرار گیرد نه تنها آسیب رسان نیست بلکه به رشد خلاقیت در کودکان نیز کمک خواهد کرد.


ابریشمی بیان کرد: اما اگر میزان استفاده از تبلت ها بیشتر از زمان گفته شده باشد علاوه بر آسیب های جسمی موجب اختلالات رفتاری نیز خواهد شد.


ابریشمی در این باره افزود: استفاده از تبلت ها در طولانی مدت موجب بروز عیوب ستون فقرات، بروز سردرد، دردهای گردنی و ضعف بینایی خواهد شد.


این متخصص اطفال ادامه داد: زمانی که والدین ساعت ها کودک خود را با در اختیار گذاشتن گوشی تلفن همراه و تبلت خود به آنان سرگرم می کنند، در واقع فرزندشان را به نوعی اعتیاد سوق می دهند.


ابریشمی در همین رابطه بیان کرد: بازی های رایانه ای موجب انزوای کودکان شده و در برخی موارد حتی منجر به پرخاشگری نیز خواهد شد.


این متخصص اطفال ادامه داد: کودکانی که در معرض استفاده مداوم از تبلت و تلفن همراه هستند، دیگر اشتیاقی به بازی های گروهی و حضور در جمع همسالان ندارند.10 مجروح دردو حادثه جداگانه واژگونی خودرو در نطنز
facebook google telegram twitter whatsApp