طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنری«تام هنکس» صدرنشین گیشه سینمای دنیا شد
ورود تام هنکس به گیشه سینمای آمریکا

فیلم جدید «تام هنکس» در نخستین هفته نمایش بین المللی خود به فروش 50 میلیون دلاری در بازارهای خارجی دست یافت.


دوزخ, تام هنکس, سینما

خبرگزاری ایسنا: فیلم جدید «تام هنکس» در نخستین هفته نمایش بین المللی خود به فروش 50 میلیون دلاری در بازارهای خارجی دست یافت.

به نقل از ورایتی، فیلم «دوزخ» به کارگردانی «ران هاوارد» و با حضور «تام هنکس» در نقش اصلی، دو هفته پیش از شروع نمایش در سینماهای آمریکا در 53 کشور خارجی به روی پرده رفت و فروش 50 میلیون دلاری را برای شرکت سونی به ارمغان آورد.

این فیلم به عنوان قسمت سوم و دنباله دو فیلم  «رمز داوینچی» (2006) و «فرشتگان و شیاطین» (2009) محسوب می شود که سومین همکاری «ران هاوارد» و «تام هنکس» را قم زده است و نگارش فیلمنامه آن بر عهده «دیوید کوئپ» و تهیه کنندگی آن بر عهده «هاوارد» و «برایان گریزر» بوده است.

دو قسمت قبلی از این مجموعه که هر دو به اقتباس از رمان نوشته «دن براون» ساخته شده اند، در مجموع به فروش 1.2 میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافتند که بخش زیاد ای از فروش این دو فیلم از محل گیشه خارجی به دست آمد و سهم فروش«رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» به ترتیب  540 و  352 میلیون دلار بود.

فیلم «دوزخ» با بودجه 75 میلیون دلاری که در واقع نیمی از بودجه «فرشتگان و شیاطین» است، ساخته شده و داستان فیلم با یک مرگ مشکوک شروع می شود و بعد از آن شخصیت «رابرت لانگدون» (تام هنکس) در حالی که مبتلا به فراموشی شده در یک بیمارستان ایتالیایی از خواب بیدار می شود و مشخص می شود که فردی دیوانه در تلاش است نیمی از جمعیت دنیا را نابود کند و «لانگدون» به کمک یک پزشک (فلیسیتی جونز) امیدوار است حافظه خود را مجددا به دست آورد و از برنامه مرد دیوانه پیشگیری کند.

«هنکس» بعد از «هریسون فورد» و «ساموئل ال.جکسون»، سومین بازیگر پولساز تاریخ سینماست، به طوریکه تاکنون فیلم های او بیش از 4.3 میلیارد دلار فروش داشته اند که در این میان پرفروش ترین فیلمی که «تام هنکس» در آن نقش داشته است، انیمیشن «داستان اسباب بازی های 3» است.

این بازیگر نامدار سینمای دنیا پنج نامزدی اسکار و دو جایزه اسکار بهترین بازیگری را به همراه چهار جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگری در کارنامه سینمایی دارد.

«عمر سی»، «بن فاستر» و «عرفان خان» بازیگر بالیوودی از دیگر بازیگران فیلم «دوزخ» هستند که قرار است از تاریخ 28 اکتبر در آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و چین اکران خود را شروع کند.

«دوزخ» در نخستین هفته اکران بین المللی خود بهترین عملکرد را با فروش 5 میلیون دلاری در ایتالیا رقم زد و سینماهای آلمان و روسیه نیز هرکدام 4.4 میلیون دلار، انگلیس 3.8 میلون دلار و اسپانیا و هلند نیز به ترتیب 2 و 1.2 میلیون دلار برای این فیلم فروش داشتند.

اما در گیشه بین الملل فیلم «خانه خانم پرگرین برای بچه های عجیب و غریب» به کارگردانی «تیم برتون» با کسب 23.5 میلیون دلار در 73 بازار خارجی جایگاه دوم پرفروش های سینمای دنیا را به خود اختصاص داد و مجموع فروش گیشه بین الملل خود را به بیش از 130 میلیون دلار افزایش داد.

فیلم «BFG» یا «غول بزرگ مهربان» ساخته «استیون اسپیلبرگ» نیز در این هفته 23 میلیون دلار در 17 کشور فروخت و جمع فروش خارجی خود را به 89 میلیون دلار رساند.

آخرین آمار فروش فیلم ها در گیشه سینمای دنیا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات