طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریهندی ها به دیدن 3 فیلم ایرانی می روند
ایرانیان با خفت به حج نمی روند / این وضع بازار و ادارات زیبنده کشور نیست

سه فیلم «فروشنده»، «لانتوری» و «والدراما» در هجدهمین جشنواره بین المللی بمبئی در کشور هند به روی پرده خواهند رفت.

خبرگزاری ایسنا: سه فیلم «فروشنده»، «لانتوری» و «والدراما» در هجدهمین جشنواره بین المللی بمبئی در کشور هند به روی پرده خواهند رفت.

جشنواره فیلم, سینمای ایران, فیلم فروشنده, هندی دیدن ایرانی روند

جشنواره فیلم, سینمای ایران, فیلم فروشنده


 فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی نماینده سینمای ایران در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار به همراه فیلم «لانتوری» جدیدترین ساخته رضا درمیشیان در بخش سینمای دنیا هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم بمبئی به روی پرده می روند.

فیلم «والدراما» ساخته عباس امینی نیز در بخش رقابتی «Half Ticket» ویژه فیلم های مرتبط با جوانان به روی پرده خواهد رفت. «والدراما» درباره ی نوجوانی در آبادان است که به علت موهای فری که دارد به والدراما شباهت دارد و به نام این بازیکن معروف شده است و پیش از این به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش «Generation» جشنواره فیلم برلین حضور داشته است.

فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی با کسب دو جایزه بهترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) و بهترین فیلمنامه درخشش فوق العاده ای در جشنواره کن امسال داشت. این فیلم روایتگر داستان زن و شوهر جوانی است که در حال اجرای نمایشنامهٔ «مرگ فروشنده» هستند. این زوج بعد از اجاره یک آپارتمان مشکلاتی به وجود می آید و رابطه میان آنها دچار چالش می شود.

«فروشنده» تاکنون جایزه بهترین فیلم بین المللی جشنواره مونیخ آلمان و جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم آمستردام را نیز دریافت کرده است.

فیلم «لانتوری» نیز که یکی از فیلم های حاضر در بخش پانورامای جشنواره برلین بود، در چندین جشنواره بین المللی دیگر از جمله پنجاه ویکمین جشنواره کارلووی واری، سی و دومین جشنواره ورشو لهستان و نوردهمین جشنواره بین المللی فیلم شانگهای نیز حضور داشته است.

هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم بمبئی از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ اکتبر (۲۹ مهر تا ۶ آبان) در هند برگزار می شود.

فرهادی فیلم مردمی وَ ایرانی می سازد / خاطره ایوبی اَز دیدن «فروشنده» با فرهادی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات