طاها پخش

دانستنی های علمینمایشگرهای شناور به واقعیت می پیوندند
واقعیت های توافقات محرمانه

امروزه بازاریابی صفحه نمایش ها بر اساس میزان رزولوشن آنها انجام می شود اما در مورد یک صفحه نمایش شناور چه نظری خواهید داشت؟

وب سایت تک شات:  امروزه بازاریابی صفحه نمایش ها بر اساس میزان رزولوشن آنها انجام می شود و ما شاهد عباراتی مثل 4K، 5K و حتی 8K هستیم که نشاندهنده کیفیت صفحه نمایش ها هستند. از سوی دیگر همه ما می دانیم که این صفحه نمایش ها چطور یک راه طول و دراز را طی کرده اند تا به طراحی غیر قابل باور امروزی که بسیار باریک و بدون حاشیه هستند دربیایند. همچنین باید در نظر داشته باشیم که این طراحی ها در آینده نیز تغییر خواهد کرد اما فکرش را بکنید، در مورد یک صفحه نمایش شناور چه نظری خواهید داشت؟

صفحه نمایش ژولد, صفحه نمایش, نمایشگر, نمایشگرهای شناور واقعیت پیوندند

محققان, نمایشگر, صفحه نمایش, صفحه نمایش ژولداخیراً محققین دانشگاه Sussex و Bristol یک صفحه نمایش جدید ساخته اند که می تواند در هوا شناور باشد و این ماهیت شناور بودن به علت استفاده از امواج آلترا سونیک ایجاد می شود. این صفحه نمایش ها JOLED نام گرفته اند و همانطور که در ویدیوی زیر مشاهد می کنید، محققین تکنولوژی خود را با استفاده از دانه های ریز پلی استایرن به نمایش گذاشته اند. این ذرات به کمک اسپیکرهای نصب شده در بالا و پایین محفظه، به وضعیت شناور در می آیند. هر دانه در جعبه آلتراسوند مخصوص به خودش قرار گرفته است.

با پخش صدا، دانه ها به حرکت در می آیند و موقعیت خود را تغییر می دهند. بعد از این مرحله محققین تلاش کرده اند که یک طرف این دانه ها را به رنگ مشکی دربیاورند و آنها را در دی اکسید تیتانیوم غوطه ور کنند. در نهایت این ذرات به دانه هایی تبدیل می شوند که می توانند تغییر مسیر داشته باشند و در نتیجه رنگ های متفاوتی (مشکی و سفید) را به نمایش بگذارند.

مطمئناً این محصول یک صفحه نمایش با رزلوشن بسیار بالا نیست چرا که از دانه های 6 در 7 تشکیل شده است اما می توان آن را به چشم یک دستاورد بسیار جذاب نگاه کرد. همچنین برخی از کاربردهای بالقوه این صفحه نمایش در حوزه تبلیغات و توریسم نی معرفی شده اند.

 در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی عکس زیر کلیک کنید:

صفحه نمایش ژولد, محققان, صفحه نمایش, نمایشگرهای شناور واقعیت پیوندند

ردپای لنزهای واقعیت مجازی در عرصه صنعت غذایی
facebook google telegram twitter whatsApp