طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

اقتصادیتلاش در راستای پیشگیری از نوسانات هیجانی بازار ارز / نرخ ارز واقعی است
نرخ طلا، سکه و ارز در بازار اصفهان

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه درحال حاضر نرخ ارز واقعی است گفت:سعی بانک مرکزی بر ثبات نرخ ارز و پیشگیری از بروز شوک های هیجانی است.

بانک مرکزی, نرخ ارز, مالیات, نرخ ارز واقعی استتلاش راستای پیشگیری نوسانات هیجانی بازار ارز

بانک مرکزی, نرخ ارز, مالیات, گمرک

به نقل از خبرنگار بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی در نشست خبری شصت و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: زیاد مباحث مطرح شده در این نشست پیرامون مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادر کنندگان بود که نیاز به افزایش سرعت عمل این سازمان در امر استرداد بیش از پیش احساس می شود.


وی ادامه داد: همچنین مباحثی در خصوص ماده 168 قانون مالیات های مستقیم در راستای پیشگیری از فعالیات کمپانی های کاغذی و افراد با هویت نامشخصمطرح و مقرر شد قوانین مربوط به این امر در مجلس شورای اسلامی به جمع بندی برسد.


وی با اشاره به دستور این جلسه مبنی بر پیگیری بخشنامه گمرک برای دریافت چهار درصد مالیات علی الحساب از واردکنندگان، اظهار داشت: این بخشنامه توسط وزیر اقتصاد تنظیم شده و در حدود 99 درصد از مودیان نیز از پرداخت این مالیات مستثنی هستند.


سیف همچنین اذعان داشت:اما با توجه به پیچیدگی های ایجاد شده در بروکراسی اداری نیاز به اصلاح این بخشنامه احساس می شود که برهمین اساس کارگروهی از اعضای مجلس شورای اسلامی، وزارت اقتصاد و امور دارایی ،وزارت صنعت معدن و تجارت و اعضای اتاق بازرگانی ایران برای بررسی این بخشنامه تشکیل خواهد شد.


رییس کل بانک مرکزی در خصوص وظیفه این نهاد با تثبیت نرخ ارز، گفت:سعی بانک مرکزی بر ثبات نرخ ارز و پیشگیری از بروز شوک های هیجانی است.


وی افزود: درحال حاضر حرکت تغییرات نیز واقعی انجام می شود و نرخ آزاد توسط بازار تعیین می شود.
از قیمت محصولات پورشه تا نوسانات نرخ ارز جدول
facebook google telegram twitter whatsApp