طاها پخش

سیاسیایران تا پاکسازی کامل عراق، در کنار ملت و دولت این کشور خواهد ماند
در کنار ملت و دولت عراق می مانیم | ایران

سخنگوی وزارت خارجه ایران با تاکید بر اینکه از هرگونه مبارزه دولت عراق علیه تروریست ها حمایت می کنیم، گفت: تا پاکسازی کامل عراق و برقراری ثبات در این کشور در کنار ملت و دولت این کشور خواهیم ماند.

پاکسازی, داعش, پاکسازی موصل, ایران پاکسازی کامل عراق ملت دولت کشور خواهد ماند

پاکسازی, داعش, پاکسازی موصل, مبارزه با داعش, عراق
به نقل از حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام قاسمی درباره تناقض حضور آمریکایی ها در عملیات موصل با وجود نقش حمایتی از داعش و دیگر گروه های تروریستی گفت: نگاه های مختلفی درباره حاضران در صحنه عراق و منطقه وجود دارد؛ یکی نگاه بدبینانه و یکی نگاه خوشبینانه.


وی افزود: ما از هرگونه رفتاری که در مبارزه و مقابله با تروریسم به صورت صادقانه باشد حتما حمایت می کنیم و مهم تر این است که به آنچه دولت عراق به عنوان دولتی مستقل تصمیم بگیرد، احترام می گذاریم و حتما قصد دخالت در مسائل داخلی این کشور را نداریم.


قاسمی گفت: آنچه مهم است، موصل بخشی از خاک عراق است و سرنوشت آن و تصمیم گیری درباره آن به دولت این کشور مربوط می شود. به همین علت، هر آنچه با خواست و هماهنگی دولت عراق در چارچوب مبارزه با تروریسم اتخاذ شود، گامی مثبت است.


سخنگوی وزارت امور خارجه در گفتگو با خبرگزاری صداو سیما افزود: ما از ابتدا به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور همسایه، عراق احترام گذاشته، به آن پایبند بوده، برایش سرمایه گذاری کرده و به آن اهمیت بالایی داده ایم و این مواضع ما تغییرناپذیر است.


وی اضافه کرد: ما عراقی باثبات و توسعه یافته می خواهیم که از صلح و ثبات برخوردار باشد و بتواند از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود دفاع کند.


قاسمی تاکید کرد: بر این اساس از هرگونه مبارزه ای که دولت عراق بتواند علیه تروریست ها داشته باشد و آنان را از این کشور براند، دفاع می کنیم و همچنان که بارها اعلام کرده ایم، تا پاکسازی کامل عراق و برقراری ثبات در این کشور در کنار ملت و دولت این کشور خواهیم ماند.


وی افزود: ما در کنار همه قشرها، همه پیروان مذاهب، قومیت ها و قبایل و گروه های متفاوت عراقی که همواره و در طول تاریخ به طور مسالمت آمیز کنار یکدیگر زندگی کرده اند و می کنند، خواهیم بود و به آنان کمک می کنیم.


سخنگوی دستگاه دیپلماسی، مبارزه با تروریسم را سیاست اصولی و تغییرناپذیر کشورمان از گذشته تاکنون دانست و تاکید کرد: همانطور که در سالیان گذشته تاکنون در عمل نشان داده ایم، ما در مبارزه با تروریسم با هیچ کس تعارف نداریم و شوخی نمی کنیم و به صورت جدی و در این مبارزه سهیم خواهیم بود و از آن حمایت می کنیم.


قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه مبارزه جدی و صادقانه علیه تروریسم در منطقه به ویژه در کشورهای همسایه حمایت می کند و در آن سهیم است و خواهد بود.
فوتسال ایران جزو چهار تیم اول دنیا خواهد ماند
facebook google telegram twitter whatsApp