طاها پخش

اقتصادیچه خبر از مزایده خودروهای لوکس؟
شرط مزایده خودروهای لوکس به جای امحا

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی می گوید اگر مجوزهای استاندارد خودروهای لوکس در همین روزها دریافت شود، سازمان مزایده فروش خودروهای لوکس را تا آخر مهر ماه در کشور برگزار خواهد کرد.


صنعت خودروسازی خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی می گوید اگر مجوزهای استاندارد خودروهای لوکس در همین روزها دریافت شود، سازمان مزایده فروش خودروهای لوکس را تا آخر مهر ماه در کشور برگزار خواهد کرد.

امین دلیری درباره آخرین حالت خودروهای لوکس موجود در سازمان اموال تملیکی اظهار کرد:  اکنون مراحل نهایی امور مربوط به خودروهای لوکس متروکه که در دست سازمان اموال تملیکی قرار دارد در حال انجام است. به این ترتیب که اکنون منتظر دریافت مجوزهای استاندارد برای پلاک کردن این خودروها هستیم تا تضمین های فنی این خودروها دریافت شود.

وی تعداد خودروهایی که برای آن ها مزایده برگزار می شود را ۱۰۷ خودرو عنوان و بیان کرد: پیش بینی ما این بود که بتوانیم تا آخر مهر ماه این مزایده را برگزار کنیم البته هنوز نیز فکر می کنیم اگر امور دریافت مجوزها با سرعت پیش رود می توانیم مزایده را تا آخر موعد مقرر برگزار کنیم.

وی توضیح داد: آگهی های این مزایده ها در روزنامه ها و سایت ها منتشر می شود و همه افراد می توانند برای کمپانی در مزایده حاضر شوند.

رئیس سازمان فروش و جمع آوری اموال تملیکی همچنین بیان کرد: طبق رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری خودروهایی که پیش از شهریور ماه سال ۱۳۹۳ که دولت ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور را ممنوع کرد وارد شده باشند، می توان به کشور وارد کرد، بنابراین خودروهایی که در دست سازمان اموال تملیکی هستند، صادر نشده و به داخل کشور  وارد می شود. البته این خودروها مستقیما به صاحبانشان تحویل داده نشده و برای آنها مزایده برگزار می شود تا به فروش رسیده و عواید آن توسط سازمان به صاحبانش برگردانده شود.

او درباره خودروهای قاچاق با موتور ۲۵۰۰ سی سی نیز اظهار کرد: در این زمینه دستورالعملی تهیه کرده ایم و به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرستاده ایم. اگر مصوب شود بر اساس آن مصوبه، ساز و کار صادرات آن ها را فراهم می کنیم. اکنون همه استان ها در حال جمع آوری اطلاعات مربوط به این خودروها هستند که آن ها را برای ما فرستاده و درباره آن تصمیم بگیریم.

برگزاری مزایده خودروهای لوکس تا آخر مهر
facebook google telegram twitter whatsApp