طاها پخش

تبلیغ درکار
دانستنی های علمیتولید تراشه های 10 نانومتری برای نخستین بار در دنیا
برای نخستین بار در ایران؛ خرید بلیط هواپیما به تمام دنیا با کارت شتاب

کمپانی سامسونگ دیروز اعلام کرد برای نخستین بار در دنیا تولید انبوه تراشه های ۱۰ نانومتری را شروع کرده است. در حال حاضر اکثر تراشه های مورد استفاده در محصولات الکترونیکی ۱۶ نانومتری هستند.

خبرگزاری مهر: کمپانی سامسونگ دیروز اعلام کرد برای نخستین بار در دنیا تولید انبوه تراشه های ۱۰ نانومتری را شروع کرده است. در حال حاضر اکثر تراشه های مورد استفاده در محصولات الکترونیکی ۱۶ نانومتری هستند.

سامسونگ, گوشی هوشمند, تراشه, تولید تراشه نانومتری نخستین بار دنیا

تراشه, سامسونگ, گوشی هوشمند


سامسونگ در بیانیه خود در این زمینه تصریح کرده که نخستین مجموعه از محصولات فناوری مجهز به تراشه های ۱۰ نانومتری اوایل سال آینده میلادی در دسترس علاقمندان قرار می گیرند. در این بیانیه اشاره ای به نوع و مشخصات این محصولات و کمپانی های سازنده آنها نشده است.

کمپانی کوالکوم که قصد دارد مدل تازه تراشه های اسنپ دراگون ۸۳۰ را با استفاده از فناوری ۱۰ نانومتری تولید کند به همین منظور قراردادی با سامسونگ منعقد خواهد کرد.

پردازنده هایی که بعد از همکاری دو طرف تولید می شوند در نیمی از گوشی های هوشمند گالکسی اس مورد استفاده قرار می گیرند. عرضه این گوشی هوشمند قدرتمند در بازار از اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی شروع می شود.

سامسونگ این روزها به دلیل انفجار مکرر باتری گوشی های گالکسی نوت ۷ خود با فشارهای فزاینده ای مواجه بوده و امیدوار است با انتشار اخبار مثبت این چنینی تا حدی از سیل انتقادات از خود بکاهد.

برای نخستین بار در ایران؛ بهره برداری از کارخانه تولید شکر قهوه ای در خوزستان
facebook google telegram twitter whatsApp